Navigation bar
  Print document Start Previous page
 1 of 2 
Next page End  

Copyright © 2000 - 2001 Lesidee. Alle rechten voorbehouden.
Voor meer lesideeën: ga naar www.lesidee.nl
Organisatie:
Ik zet samen met de kinderen hun tafeltjes op het zeil. De kinderen mogen een schortje
aantrekken en kranten op de tafel leggen. Ik geef elk kind een papier met daarop 4
streepjes en een rood en een blauw potlood. De leerlingen mogen de strepen met elkaar
gaan verbinden in de goede kleur. Daarna mogen de leerlingen een structuur in het
“slangenlijf” gaan maken met wasco. Deze leg ik klaar terwijl de leerlingen de strepen
aan het zetten zijn. Als de een kind klaar is met de wasco pak ik de ecoline en kwasten
en leg aan het groepje uit hoe ze hier mee mogen verven. Dan laat ik de tekeningen
drogen. Als de tekeningen droog zijn kunnen ze worden uitgeknipt en worden
opgehangen. Dit kan op een ander tijdstip eventueel samen met de kinderen worden
gedaan.
Beginsituatie:
Het groepje waaraan ik het instructielesje geef zijn jonge kleuters. Waarschijnlijk
hebben ze al ooit met wasco gekleurd maar nog nooit geverfd met ecoline.
Het is voor mij ook de eerste keer dat ik een les geef met deze techniek. Ik heb al
vaker met ecoline gewerkt en ook met wasco maar nooit in een combinatie.
Doelstellingen:
1.
Voor de leerlingen:
Samenwerking, met z’n allen één grote slang maken
De fijn-motorische vaardigheden worden gestimuleerd
Kennismaking met wasco en ecoline
Leren over de slang
2.
Voor jezelf:
Onderwijsleersituatie:
1.
Inleiding:
De leerlingen zitten in een hoefijzervormige kring. Ik laat de kinderen een echt
slangenvelletje zien en vraag wie weet wat dit is. Daarna laat ik een aantal afbeeldingen
van verschillende slangen zien. Ik geef hun daarbij ook informatie over de slang zoals:
elke soort slang heeft een andere kleur. Slangen vervellen als ze groter worden. Een
slang is een reptiel. Slangen eten vis, slak, muis, insect, ei, slang, enz. Slangen bijten
normaal gesproken geen mensen, alleen als ze bang zijn.
Dan vertel ik dat we met de hele groep één grote slang gaan maken. Iedere dag mag een
ander groepje hieraan werken. Ik pak een blaadje waarop ik 2 rode streepjes en 2
blauwe streepjes heb gezet aan de korte zijden van het blad. Ik vertel de leerlingen dat
ze de streepjes met elkaar mogen verbinden. Hoe dat mogen ze zelf weten. Het wordt
een echte kronkelslang. Ik doe dit ook voor. Dan vertel ik dat we eerst met wasco gaan