Navigation bar
  Print document Start Previous page
 1 of 4 
Next page End  

Lesvoorbereiding 
Activiteit: 
-
Leesmotivatie, pictogrammen herkennen. 
-
De student laat pictogrammen zien en vraagt aan de kinderen wat ze
betekenen. Daarna maken de kinderen een zelf verzonnen pictogram. 
Beginsituatie:
De leerlingen lenen wel eens boeken uit de bibliotheek, maar weten eigenlijk
niet wat de pictogrammen betekenen. Hier kwam ik achter toen ze tijdens
zelfstandig lezen kwamen vragen wat de pictogrammen op de 3 nieuwe
boeken betekenen. 
Onderwijsleervariatie:
Leerkracht gestuurd. 
Betrokkenheid: 
De leerlingen betrokken houden door de plaatjes van de verschillende
pictogrammen. En door de boeken die ik meeneem als voorbeeld. 
1)
Leerdoel student
De kinderen uit te dagen zich bewust te worden van de verschillende
genres in boeken. De kinderen boeien met materiaal.
2)
Lesdoel leerlingen
De kinderen leren dat er verschillende genres bij boeken zijn en kunnen
daardoor beter een boek uitkiezen in de bibliotheek. 
3)
Docent 
Leerlingen
Tijd 
Inleiding
Een klein informatief
verhaaltje over
pictogrammen. Uitleggen
wat het nu eigenlijk is. De
pictogrammen laten zien en
de kinderen laten raden wat
ze betekenen. 
Goed luisteren. Raden
wat de pictogrammen
betekenen. 
15
min.
Kern 
De opdracht geven en de
kinderen begeleiden. De
opdracht is dat de kinderen
zelf een pictogram verzinnen
voor een boek, eentje die
nog niet bestaat.  Waar
moet je op letten bij het
Een zelf verzonnen
pictogram ontwerpen. 
30
min.