Navigation bar
  Print document Start Previous page
 1 of 5 
Next page End  

Copyright © 2000 - 2001 Lesidee. Alle rechten voorbehouden.
Voor meer lesideeën: ga naar www.lesidee.nl
Vriendschapsbandjes voor groep 4-5 en 6
Lesdoel:
De leerlingen kunnen  een vriendschapsbandje knopen met de rechtse steek, Kijk op
bijlage 1 voor een beschrijving van deze knoop. 
De leerlingen kunnen zelfstandig volgens een beschrijving een vriendschapsbandje
maken met behulp van de volgende knopen: de rechtse steek, de averechtse steek,
de omgekeerde rechts/averechtse steek en de omgekeerde averechts/rechtse
steek. Kijk op bijlage 1 voor een beschrijving van deze knopen.
Tijd:
3 x 50 minuten.
Leermiddelen:
Zie voor voorbeelden en beschrijvingen bandjes bijlage 2.
Deze kun je aan de leerlingen laten zien, zodat ze enthousiast worden.
Materialen
Schaar
Breikatoen nr. 8 . Ook ander restjes garen van verschillende diktes en soorten
kunnen later gebruikt worden als er enige vaardigheid verworven is.
Plakband
Kopieën met voorbeelden van vriendschapsbandjes.
Lineaal van een meter
Organisatie:
Ik ga deze activiteit in een groepje doen van maximaal 8 personen. De eerste week leg
ik aan het eerste groepje uit wat de bedoeling is en daar doe ik dan de knopen voor. Als
ze één les aan de bandjes gewerkt hebben kunnen ze de tweede week hier al vrij
zelfstandig aan werken. Dan kan ik het tweede groepje de opdracht uitleggen enz.
Ik zorg ervoor dat er genoeg verschillende kleuren garen aanwezig is. Deze garens leg ik
klaar in een bak die voor in de klas komt te staan. Hier zet ik ook een bak neer waar de
scharen en het plakband inliggen. De kopieën met de vriendschapsbandjes erop deel ik
zelf uit.
Les 1:
Inleiding:
De leerlingen mogen drie draden van een meter knippen. Ze kunnen deze draden aan de
lineaal meten.
In deze draden mogen de leerlingen 2 knopen leggen. De eerste knoop op ongeveer 3 cm
van het uiteind en de tweede knoop op ongeveer 5 cm van het uiteinde. Dan mag de
draad met het plakband tussen deze knopen op de tafel worden geplakt.
De leerlingen krijgen een kopie van het eerste bandje wat ze gaan maken, ik laat ook een
voorbeeld van dit bandje zien. Ook krijgen de leerlingen een kopie met de beschrijvingen