Navigation bar
  Print document Start Previous page
 1 of 2 
Next page End  

Copyright © 2000 - 2001 Lesidee. Alle rechten voorbehouden.
Voor meer lesideeën: ga naar www.lesidee.nl
Les handvaardigheid
Kijkdoos van je droomwereld
Groep 7/8
Lesdoelstelling:
De kinderen gebruiken hun fantasie om een eigen droomwereld te maken die
zichtbaar is voor de ander.
Materiaal:
papier (allerlei soorten en kleuren), karton, wol, watten, stofjes
Introductie
We laten het lied van Paul de Leeuw ‘Dromenland’ horen.
-
waar gaat het lied over?
-
waarom zou dromenland zo heerlijk zijn?
-
wat is dat eigenlijk: een droom?
-
wat voor soort dromen heb je?  (dagdromen, wensdromen,
nachtmerries, realistische dromen, fantasiedromen)
-
wat zijn kenmerken van een droom/dromenland?
We doen een woordspin op het bord met ‘droom/dromenland’
(zacht, zweverig, mooie kleuren, muziek, snel, donker, hard, eng,
mooi, enz.)
Instructie
In dromen kan de realiteit zitten, maar vaak zijn dromen fantasiedromen. Je
kunt opeens dingen die je anders niet kan: vliegen, je bent heel klein, enz. Of
je ziet dingen die helemaal niet kunnen: je woont in en kasteel, je bed is een
zee, enz.
Je krijgt zomenteen in je groepje een blad met een aantal gedichtjes. Die lees
je even door.
Kies er nu eentje uit die jij als basis voor je kijkdoos gebruikt. Schrijf eens
een aantal woorden op die in je te maken kijkdoos passen, a.d.h.v. dit
gedichtje. Een aantal kinderen leest wat woorden voor, de rest kan deze
misschien ook gebruiken.
Gebruik straks deze woorden ook in je kijkdoos.
De kijkdoos zelf: je moet van buiten wel wat kunnen zien. Er moet dus een
gat komen om door heen te kijken en er moet licht in de doos vallen om wat
te kunnen zien.