Navigation bar
  Print document Start Previous page
 1 of 2 
Next page End  

Copyright © 2000 - 2001 Lesidee. Alle rechten voorbehouden.
Voor meer lesideeën: ga naar www.lesidee.nl
Opdracht: Geef een les Engels. In de middenbouw is dit Engels om je heen.
Beginsituatie: De lln. hebben in groep 6 nog geen methode voor Engels. Wel worden ze
dagelijks geconfronteerd met de engelse taal. Radio, tv, reclame, tijdschriften, enz.
Lesdoelstelling: De lln. zien dat er in ons taalgebruik veel engelse woorden zijn. Woorden die
wij dagelijks gebruiken.
Onderwijsleermiddelen klaargezet: A3 vellen papier voor de groepjes ( 4 lln. per groepje),
scharen, lijm, tijdschriften, reclamefolders, kranten.
LEERINHOUD
LEERACTIVITEITEN
DIDACTISCHE WERKVORM
EN ORGANISATIE
Introductie
- Welke woorden kennen we
in het engels, welke gebruik
je zoal?
Instructie
- Je gaat straks engelse
woorden uitknippen uit de
kranten, tijdschriften,
reclamefolders. En die ga je
opplakken op een vel papier
dat je krijgt. Zo krijg je een
collage van engelse woorden.
- Weet je niet zeker of een
woord engels is, dan knip je
hem uit en bewaar je hem
even, dan praten we daar
straks over.
Verwerking
- lln. maken de collage
- woorden bespreken die ze
niet weten, is het wel engels,
dan opplakken, geen engels?
Weg doen.
- namen op de collages
schrijven
Afsluiting
- Even de collages laten zien
voor de klas.
- Een aantal woorden vragen
wat dat zou betekenen.
- lln. zeggen welke
woorden ze kennen en
luisteren naar elkaar
- luisteren
- lln. leren engelse
woorden herkennen
- antwoord geven op wat
een woord in het
Nederlands zou heten
- luisteren naar elkaar, vinger
opsteken
- groepjes indelen
- één lln. van elk groepje komt
materialen halen
- lln. ruimen spullen op, op zijn
plaats. Snippers in de prullenbak.
- collages ophangen?