voor nog meer lessen: Lesidee.nl
help bij deze pagina

toveren met kleuren

Groep: groep2
Vakgebied: muziek
Thema: sprookjes
Omschrijving: de kinderen leren een versje aan dat helpt bij het leren mengen van kleuren. het versje is een soort toverspreuk, zodat de kinderen zelf kunnen toveren met kleuren.
Zoekwoorden: toveren met kleuren kleuren mengen versje aanleren lieve heks.





Postbus 568
7550 AN Hengelo
M.A. de Ruyterstraat 3
7556 CW Hengelo
Tel. 074-8516161

Postbank 813949
Rabo Hengelo 32 75 08 027
info@edith.nl
www.edith.nl
Fax 074-8516161

VOORBEREIDINGSFORMULIER
Pabo 1&2
Student(e)
Klas
OPL
Stageschool
Plaats
Mentor
:Patricia Benjamins   






: VH1C
: Mariola Blogg   






: OBS De Meent
: Hengelo
: Renate Huiskes Nijeboer

Datum
Groep
Aantal lln.

:
06/10/2005
:
2
:
23
Stage opdracht van: (aankruisen)

Vak- vormings-
gebied,
speelwerkthema
of onderwerp:
   Taal, versje over keuren
mengen.











Mentor/Isb
opleiding
eigen keuze x
Beginsituatie:
De lln hebben al één keer kleuren gemengd, dit waren de kleuren blauw en geel (wordt groen). 
De kleuren blauw en rood (wordt paars) en de kleuren rood en geel (wordt oranje) kennen de leerlingen
waarschijnlijk nog niet. De lln kennen de kleuren; rood, blauw, geel, groen, oranje en paars. 
De leerlingen hebben al wel eens d.m.v. herhaling een versje over kleuren mengen aangeleerd gekregen. 
Lesdoel:
Aan het einde van de les kennen de lln het versje. 
Aan het einde van de les weten de lln a.d.h.v. het versje dat je kleuren kunt mengen, zodat je andere kleuren
krijgt. 
Persoonlijk leerdoel:  (ontwikkelpunten POP)


aandachtspunten  interpersoonlijke / pedagogische vaardigheden:


aandachtspunten (vak)didactische vaardigheden:
Ik wil deze les kijken of ik de beginsituatie goed heb geschat, voordat ik de les geef wil ik de beginsituatie
bespreken met mijn mentrix. 
Checklist materialen:
Doorzichtige glazen/bakken gevuld met water (met een glas kun je heel goed zien welke kleuren bij elkaar
“horen” bijv. met blauw en rood, zal de onderkant blauw worden, het midden zal paars worden en de bovenkant
zal rood worden, je moet dan niet te hard roeren in het glas.)
Crêpe papier in repen gescheurd in de kleuren: 
-
rood 
-
blauw
-
geel
het versje/toverspreuk: 
hocus pokus met een zoen 
blauw en geel dat wordt groen
hocus pocus met wat franje 
rood en geel dat wordt oranje 
hocuspocus met wat raars 
blauw en rood dat wordt paars. 
Een stokje om het crêpepapier in het glas te doen.  
Lesfase

Tijd
Leerinhoud
Didactische aanpak, organisatie en middelen
Opmerkingen mentor / Isb / Opl
Inleiding








Kern













Afsluiting
2 minuten








10 minuten













10 minuten
Inleiden van de activiteit








Laten zien dat de toverspreuk
echt werkt.












Lln gaan zelf toveren met
kleuren
De lln zitten nog in de kring omdat ik net klaar ben met de
beginkring, vanuit hier zeg ik tegen de lln dat zij heel goed
moeten blijven zitten omdat we iets met water (de bak met
water mag niet omvallen) gaan doen.
Ik vertel de lln dat ik een hele lieve heks ken, zij heeft mij
toverspreuken geleerd. Met die toverspreuk kun je toveren met
kleuren. 
Let maar eens op.

Ik heb op de tafel 3 bakken of bakjes gezet, hierin zit water.
Ook heb ik bij elke bak twee stroken neergelegd. Bij de eerste
bak liggen een strook blauw en geel. Bij de tweede bak liggen
een strook geel en rood. En bij de derde bak liggen een strook
rood en blauw. 
Ik zeg de eerste tover spreuk op: “hocus pocus met een zoen
baluw en geel dat wordt groen.” Hierna doe ik de gele en de
blauwe strook in het water (de stroken van crêpe papier geven
af in het water daardoor mengen de kleuren). 
Dit doe ik ook met de tweede en derde bak. Hierbij zeg ik de
spreuken: “hocus pocus met wat franje, rood en geel dat wordt
oranje” en “hocus pocus met wat raars, rood en blauw dat
wordt paars”.  
Zo laat ik de lln zien dat zij kunnen toveren met kleuren. 
Ik wil graag dat de lln het versje/toverspreuk ook kennen dus
laat ik een paar leerlingen ook toveren met de kleuren. 
Daarbij laat ik de hele klas de spreuk opzeggen.

Evt. kun je nog een aansluitende les geven waarin de lln echt
zelf mogen “toveren met kleuren” denk hierbij een het
versieren van een heksenhoed of zo iets, waarbij het mengen
centraal staat.  








Help bij deze pagina

Dit is het overzicht van de door jou gekozen les. Je vindt hier achtereenvolgens:

leseigenschappen
een html-versie van de les om snel doorheen te kunnen bladeren
het is belangrijk om lessen ook te beoordelen
mogelijkheid om de Word-versie te downloaden
door anderen al gemaakte opmerkingen bij deze les
Les
Bestand:      les_toverspreuk.doc
Datum:      16-11-2005
Sender:      MisszP
Titel:      toveren met kleuren
Groep:      2    [ groep : vragen & opmerkingen ]
Vakgebied:      muziek    [ vakgebied: vragen & opmerkingen ]
Thema:      sprookjes    [ thema: vragen & opmerkingen ]
Omschrijving:      de kinderen leren een versje aan dat helpt bij het leren mengen van kleuren. het versje is een soort toverspreuk, zodat de kinderen zelf kunnen toveren met kleuren.
Beoordeling:      Het gemiddelde cijfer is 6.3 (3 beoordelingen)
Preview
Deze les beoordelen
Downloaden (Word document)
les_toverspreuk.doc
Al eerder gemaakte opmerkingen
gebruikersnaamcijferopmerking


Kleurplaten bij thema: sprookjes