voor nog meer lessen: Lesidee.nl
help bij deze pagina

De onderdelen van een verhaal

Groep: groep7
Vakgebied: Taal: taal
Thema: overige
Omschrijving: Een les waarbij groep 7 ( vinden ze erg leuk ) in de kring zit. Ze vertellen samen een verhaal dat bestaat uit een inleiding, kern en slot.
Zoekwoorden: taal vertellen kringgesprek inleiding kern slot





Postbus 568
7550 AN Hengelo
M.A. de Ruyterstraat 3
7556 CW Hengelo
Tel. 074-2559100

Postbank 813949
Rabo Hengelo 32 75 08 027
info@edith.nl
www.edith.nl
Fax 074-2559191
VOORBEREIDINGSFORMULIER
Pabo 1
Student(e)
Klas
PSL
Stageschool
Plaats
Mentor
:    Linda von Piekartz





:    vr 1F





:    Gerry Oldegbers





:    Obs Twekkelerveld





:    Enschede





:    Harry Spin




 

Datum
Groep
Aantal lln.

:   
?
:   
7





:   
22
Stage opdracht van: (aankruisen)

Vak- vormings-
gebied,
speelwerkthema
of onderwerp:
   Taal, een verhaal in onderdelen





×

mentor
opleiding
eigen keuze
Beginsituatie:
De ll. weten dat een verhaal bestaat uit een inleiding, een kern en een slot. Ook hebben ze allemaal wel eens een
verhaal geschreven op papier. Daarnaast hebben ze eerder in een kring gewerkt.
Lesdoel:
De ll. kunnen in groepsverband een verhaal vertellen met daarin de onderdelen van een verhaal verwerkt. Het
verhaal is zelfverzonnen. 
Persoonlijk leerdoel:

aandachtspunten  pedagogische / agogische vaardigheden:

Stilte houden in de kring

Ik kan ervoor zorgen dat de ll. goed naar elkaar luisteren

aandachtspunten (vak)didactische vaardigheden:

Ik kan de ll. stimuleren en motiveren


Checklist materialen:

Eventueel een blaadje met daarop verschillende openingszinnen voor een verhaal ( voor mijzelf )


Lesfase
Tijd
Leerinhoud
Didactische aanpak, organisatie en middelen
Opmerkingen mentor / PSL
Inleiding





Uitleg



















Begeleide
inoefening


Kern



Afsluiting
5 minuten





10 minuten



















5 minuten



30 minuten



5 minuten
* Boek
* Fantasie





Inleiding

Kern

Slot

Open/ gesloten einde

Fantasie
















verhaal oefenen




Verhaal vertellen

Onderdelen

Einde


* Mening
Ik heb een boek meegenomen. Kennen de ll. dit boek? Kun je
er iets over vertellen? Is het een realistisch verhaal of is het
fantasie? Weet je ook hoe het begint en eindigt?
Deze vragen stel ik als inleidend gesprekje. Ik laat de ll.
vertellen en stel af en toe een vraag.

Ik vertel dat we net hebben gesproken over o.a. het einde.
Vond je het einde van het boek open of gesloten? Weet je wat
het verschil is tussen een open en een gesloten einde? Ik leg
dit eventueel even uit, en ga na wat de ll. beter vinden, een
open einde of een gesloten einde? Dan ga ik verder in op de
onderdelen van een boek/ verhaal. Weten de ll. nog waaruit
een boek/ verhaal bestaat? Dit leg ik eventueel weer uit aan
de hand van mijn boek.
Dan vertel ik wat we gaan doen. Ik vertel dat de ll. samen een
verhaal gaan vertellen waarbij ze gaan letten op de inleiding,
de kern, en het slot. Ook gaan ze letten op een gesloten einde
of een open einde. Ik leg uit dat ik begin met het verhaal. Ik
geef een zin, en dan gaat degene naast mij verder. Het wordt
een fantasieverhaal, dus je mag zelf iets verzinnen, maar het
moet natuurlijk wel passen bij wat degene voor je zegt. Ik leg
uit dat iedereen een zin mag zeggen, en dat ik wel aangeef
wanneer de inleiding, respectievelijk de kern afgelopen zijn, en
wanneer iemand over moet gaan op het volgende onderdeel
van het verhaal.

Na deze uitleg gaan we even oefenen. Na afloop bespreken
we het verhaal even. Ik geef punten waarop nog goed gelet
moet worden.

Nu gaan we beginnen met het verhaal. Ik geef een zin, en de
ll. gaan verder met het verhaal. als een verhaal af is, geef ik
eventueel commentaar, en gaan we nog eens een verhaal
maken, waarbij ik een ll. laat beginnen.
Ik bespreek de les met de ll. Wat vond je ervan om zo te
vertellen? Wat was heel belang bij deze les? Ik houd dus een
afsluitend gesprekje met de ll. over de les en de inhoud van de
les. ( wanneer hier tijd voor is )







Lesfase
Tijd
Leerinhoud
Didactische aanpak, organisatie en middelen
Opmerkingen mentor / PSL










Totaalindruk:








Paraaf:






Zelfevaluatie student
Wat ging goed?
Waardoor kwam
dat?






:   






Wat ging niet
goed?
Waardoor kwam
dat?






:   





Is het lesdoel
bereikt?








:   






Samenvatting opmerkingen mentor, PSL (invullen door student)

















Aandachtspunten voor de volgende les


















Help bij deze pagina

Dit is het overzicht van de door jou gekozen les. Je vindt hier achtereenvolgens:

leseigenschappen
een html-versie van de les om snel doorheen te kunnen bladeren
het is belangrijk om lessen ook te beoordelen
mogelijkheid om de Word-versie te downloaden
door anderen al gemaakte opmerkingen bij deze les
Les
Bestand:      voorbereiding_verhaal_in_onderdelen.doc
Datum:      25-10-2004
Sender:      pielin
Titel:      De onderdelen van een verhaal
Groep:      7    [ groep : vragen & opmerkingen ]
Vakgebied:      Taal: taal    [ vakgebied: vragen & opmerkingen ]
Thema:      overige   
Omschrijving:      Een les waarbij groep 7 ( vinden ze erg leuk ) in de kring zit. Ze vertellen samen een verhaal dat bestaat uit een inleiding, kern en slot.
Beoordeling:      Niemand heeft deze les nog beoordeeld
Preview
Deze les beoordelen
Downloaden (Word document)
voorbereiding_verhaal_in_onderdelen.doc
Al eerder gemaakte opmerkingen
gebruikersnaamcijferopmerking