voor nog meer lessen: Lesidee.nl
help bij deze pagina

Lessen serie ’het huis’

Groep: groep7,groep8
Vakgebied: Taal: Engels
Thema: wonen
Omschrijving: Een lessenserie over huizen, wonen en de onderdelen die je in een huis tegen komt. De lessenserie bestaat uit 4 korte lessen, leerlingen oefenen met nieuwe Engelse woorden en kunnen ook hun eigen bestaande woorden verwerken.
Zoekwoorden: wonen huis




6
Les Introductie:

Doelstelling: Leerlingen leren woorden kennen die te maken hebben met huizen.
Ook komen woorden aanbod die ze zelf weten van huizen.

Les inhoud:
Inleiding:
Je vraagt de leerlingen om de volgende keer foto’s uit tijdschriften mee te nemen van
diverse soorten woningen (rijtjeshuizen, vrijstaand/halfvrijstaand huis, bungalow, flat
etc.) en laat deze foto’s als ze deze mee hebben genomen opplakken in de klas.

Vertel de leerlingen, dat we een aantal lessen gaan besteden over het huis.
Wat zit er allemaal in/aan en op een huis en welke soorten huizen er bestaan.
Vertel de leerlingen dat we aan het einde van de lessen elkaar kunnen vragen, met
elkaar kunnen spreken, over wat voor soorten huizen er bestaan en in wat voor een
soort huis je medeleerling woont.
En aan het einde gaan we een soort huizenbeurs houden, de klas wordt in 2en
verdeeld, en iedere leerling gaat zijn/haar huis aanbieden, maar moet natuurlijk aan
iemand die geïnteresseerd is wel kunnen vertellen wat voor soort huis het is, wat er
allemaal te vinden is in het huis, moet dus informatie kunnen geven aan de
geïnteresseerde.

Kern:
Vraag aan de leerlingen of ze weten hoe een huis wordt genoemd in het Engels.
Schrijf dat op het bord (house).

Vraag de leerlingen of ze Engelse woorden weten die met een huis te maken
hebben? Schrijf ze op het bord.
Bijv: window, front door, wall, upstairs, downstairs, roof, garden, kitchen, bedroom,
bathroom, livingroom.

Zorg ervoor dat al deze woorden aan bod komen.

Afsluiting:
Laat de leerlingen een huis tekenen en laat ze deze woorden op de tekening op de
goede plek schrijven.

Ook krijgen de leerlingen een plaat van een huis met allerlei woorden erop, ook
woorden die we niet behandelen, maar misschien toch handig zijn voor volgende
lessen, waarin we gaan spreken in tweetallen.













7
Les 2 Input:

Doelstelling: De leerlingen gaan luisteren naar een fragment.
Dat gaat over verschillende huizen waarin je kunt wonen.
leerlingen kunnen deze huizen zien, en kunnen het gesprekje ook meelezen. Daarna
gesprek in verkeerde volgorde, knip ze en leg ze in de goede volgorde neer, kan het
ook anders denk je?
Herhaling vorige les: woorden als badroom etc. in tweede dialoog.

Lesinhoud:
Inleiding: 
De vorige keer hebben we naar onderdelen van huizen gekeken, nu gaan we kijken
naar wat voor soorten huizen er allemaal bestaan.

Luister allemaal naar dit gesprekje:
Audioscript:
Do you live in a terraced house?
No, I don’t.
I live in a flat.
It’s on the third floor.
Luckily, there’s a lift.

Where do you live?
I live in a cottage.
It’s got white walls.
There’s a shed behind the cottage.
There’s a garden in front of the cottage.

Kern:
Kijk eens op je werkblad, wat betekend een terraced house?
Wat is een terraced house? Je kunt ook naar de plaatjes kijken.
Wat is een flat?
En een cottage?!
Is er een van jullie die in zo’n huis woont?

Naar een nieuw dialoog luisteren:
Where do you live?
I live in a big house/flat/bungalow/farm.
How many bedrooms are there in 
your house?






There is one bedroom.






There are two/three bedrooms.
Is there a bathroom/bedroom/kitchen
Living room in your house?






Yes, there is. No, there isn’t.
Have you got a room for your own?






Yes, I have. And you?
No I haven’t.





8
Vragen aan de leerlingen:
Wat wordt er allemaal besproken in het tweede fragment?
Zie je dat als er gevraagd wordt: how many bathrooms….dat je ook in je antwoord
het bathrooms tegen komt?
Dus niet alleen antwoorden met one, two or three, maar met bathrooms erachter!

Afsluiting:
Iedere leerling krijgt het gesprekje nog een keer op papier, ze staan door elkaar.
Knip de stukken los van elkaar. Kun je ze ook op een andere manier neerleggen?

De huizen bespreken die de leerlingen mee hebben genomen, wat voor soort huis is
het?!









































9
Les 3: Oefenen.

Doelstelling: Leerlingen gaan oefenen met opdrachten die te maken hebben met
het spreken van teksten en dialogen, ze oefenen in tweetallen.
In deze les kunnen leerlingen verschillende dialogen (dialogen die kant en klaar zijn,
dialogen die ze kunnen veranderen en dialogen die in het Nederlands zijn
beschreven en om moeten zetten naar het engels) kiezen en oefenen, als ze de tekst
kunnen, mogen ze die aan mij laten horen.

Herhaling: huizen en onderdelen van de huizen in de vorige 2 lessen. En de twee
gesprekjes uit de vorige les.

Les inhoud:
Inleiding:
Jullie hebben vorige keer naar 2 gesprekjes geluisterd.
En ik heb gehoord dat er een aantal leerlingen zijn die ook goed kunnen spreken.
Vandaag gaan we ook oefenen met het spreken.

Kern:
Ik heb hier verschillende opdrachten op de tafel liggen.
Gesprekken die al helemaal uitgeschreven zijn.
opdrachten waarbij je moet kiezen uit antwoorden.
Opdrachten waarbij je de tekst vanuit het Nederlands nog moet omzetten naar het
Engels.

Jullie gaan in 2 tallen deze teksten oefenen, je kunt de woorden en plaatjes uit de
vorige lessen ook gebruiken.

Afsluiting:
Laat een aantal tweetallen voor de klas komen om de teksten voor te dragen.

Voor de volgende keer:
Alle leerlingen nemen meerdere foto’s mee van hun huis, buitenkant, tuin, kamers
van de binnenkant en vraag ouders om informatie, uit welk jaar komt je huis? Voor
hoeveel inwoners etc.


















10
Les 4 Overdracht:

Doelstelling: De leerlingen hebben foto’s en informatie meegenomen over hun eigen
huis. In de klas gaan de leerlingen die foto’s mooi opplakken. Zodat ze hun huis te
koop kunnen aanbieden op de huizenbeurs. Ze moeten zelf goed bedenken welke
informatie ze kunnen geven over hun huis aan een geïnteresseerde.

Herhaling: alle woorden, dialogen en plaatjes uit de vorige lessen.

Lesinhoud:
Inleiding: Vertel de leerlingen dat we vandaag een huizenbeurs gaan houden. 
Maar eerst moeten de leerlingen hun foto’s die ze mee hebben genomen op plakken
op een papier.
Zodat je die straks mooi kunt presenteren

Kern:
We gaan zo meteen de klas in twee groepen verdelen.
We zetten de tafels in een u vorm, zodat het een kleine markt/beurs wordt. De ene
helft gaat zijn huis aan bieden, de andere helft zijn de geïnteresseerde kopers.

De kopers gaan vragen stellen aan de aanbieders zoals:
(expres in het Nederlands zeggen, zodat ze daar zo meteen over na moeten denken)
- wat voor soort huis is het?
- waar staat het huis?
- hoeveel slaapkamers?
- garage?
- school in de buurt?

Noem maar op! Probeer duidelijk te zijn, je mag je plaatjes, teksten er wel bij houden,
maar alleen in noodgevallen!

Afsluiting:
Laat een aantal leerlingen horen aan de rest van de klas.
Help bij deze pagina

Dit is het overzicht van de door jou gekozen les. Je vindt hier achtereenvolgens:

leseigenschappen
een html-versie van de les om snel doorheen te kunnen bladeren
het is belangrijk om lessen ook te beoordelen
mogelijkheid om de Word-versie te downloaden
door anderen al gemaakte opmerkingen bij deze les
Les
Bestand:      Lessenserie.doc
Datum:      30-10-2004
Sender:      MaureenDerks
Titel:      Lessen serie ’het huis’
Groep:      7,8    [ groep : vragen & opmerkingen ]
Vakgebied:      Taal: Engels    [ vakgebied: vragen & opmerkingen ]
Thema:      wonen    [ thema: vragen & opmerkingen ]
Omschrijving:      Een lessenserie over huizen, wonen en de onderdelen die je in een huis tegen komt. De lessenserie bestaat uit 4 korte lessen, leerlingen oefenen met nieuwe Engelse woorden en kunnen ook hun eigen bestaande woorden verwerken.
Beoordeling:      Het gemiddelde cijfer is 6.5 (2 beoordelingen)
Preview
Deze les beoordelen
Downloaden (Word document)
Lessenserie.doc
Al eerder gemaakte opmerkingen
gebruikersnaamcijferopmerking
jufrouw-wendy6De les ziet er goed uit, alleen mis ik de werkbladen erbij. Dus als je deze les zou willen geven, dan kan dat eigenlijk niet i.v.m gebrek aan werkbladen.