voor nog meer lessen: Lesidee.nl
help bij deze pagina

meetkunde ’uit logeren’

Groep: groep1,groep2,groep3
Vakgebied: rekenen
Thema: vakantie
Omschrijving: het is een les meetkunde waarin het draait om het inpakken van een koffer.
Zoekwoorden: vakantie op reis koiffer inpakken rekenen/meetkunde

Student: Hilke van Keulen

Jaargroep: 2

Stageschool:

Groep: 1/2

Mentor:
Vak/onderwerp: RW, meetkunde

Datum:
Voor de student:

Aandachtspunten deze week                               Actiepunten deze les



Alle kinderen bij de kringactiviteit
betrekken.



Jezelf op de achtergrond zetten.





= niet alleen die kinderen aan het woord laten
die het snelste of het hardst roepen. Vingers
op laten steken en beurten geven.

= door veel vanuit de kinderen te laten
komen. Ruimte vrij laten voor spontaniteit.
Voor de kinderen:

Lesdoel: wat moeten zij na de les kunnen/kennen?


Aan het einde van de les kunnen de kinderen voorwerpen ordenen en weten ze hoe ze het
beste een koffer in kunnen pakken. Ze weten waar ze op moeten letten bij het inpakken van
een koffer. Tevens krijgen ze inzicht in het feit of iets in een koffer past (inschatten van het
formaat).



Beginsituatie: welke betekenis heeft deze les voor de kinderen? Wat tref ik aan op het
gebied van organisatie? Wat moeten de kinderen kennen/kunnen om mijn les te kunnen
volgen?

Ik verwacht dat de kinderen het leuk zullen vinden om een koffer in te pakken. Over het
algemeen wordt dit voor hen gedaan maar nu mogen ze het zelf doen. Hoe pak je dat aan?

Op het gebied van organisatie moet ik ervoor zorgen dat ik een koffer heb en een heleboel
kleding en spullen. Tevens moet ik ervoor zorgen dat de kinderen in een kringopstelling
zitten zodat iedereen het goed kan zien.

Om mijn les te kunnen volgen moeten de kinderen goed opletten, meedenken en meedoen.

Fasering:

Naam + tijd
Lesverloop

Inleiding ongeveer
5 minuten.















Kern ongeveer 15
minuten




Afsluiting
ongeveer 5
minuten

Ik laat de kinderen plaatsnemen in de kring. Zodra alle kinderen zitten
begin ik met mijn verhaal. Zoals jullie zien is het een beetje een troep
op tafel. Er liggen allemaal kleren, toiletspullen en een koffer. Eigenlijk
is dat niet netjes om het zo rond te laten slingeren. Maar ik wist niet
meer wat ik moest doen. Ik was namelijk mijn koffer aan het inpakken.
Want ik ga volgende week logeren bij een vriendinnetje in Amsterdam.

Toen ik vanmorgen thuis in mijn kast keek zag ik zoveel kleren en ik
wist niet wat ik mee moest nemen. Dus toen dacht ik dan neem ik alles
toch mee. Maar dat past niet. Kijk maar eens. (ik stop alle kleren op een
frutje in de koffer en hij kan niet dicht.) 

Ik dacht er zijn zoveel slimme kinderen in deze klas dus neem ik de
koffer en alle spullen gewoon mee. Kunnen jullie mij helpen om de
koffer in te pakken?


Wie heeft er wel eens een koffer ingepakt? Waar moet je op letten als
je een koffer in pakt? Kun je alles meenemen? Wat moet je allemaal
meenemen als je een week weg gaat? (8 broeken, 7 sokken) Ik laat de
kinderen zoveel mogelijk met oplossingen komen en ideeën aandragen. 


Samen met de kinderen pak ik de koffer in. Van tevoren maken we
stapeltjes wat er mee moet. Ik laat de kinderen van tevoren schatten of
alles er in past. Kan de koffer dicht?

Ik bedank de kinderen voor hun hulp bij het inpakken van de koffer. En
ik laat de kinderen opsommen waar je op moet letten als je een koffer
inpakt.
















Betrokkenheid
Ik zorg voor een hoge betrokkenheid door


Veel vanuit de kinderen te laten komen en hun aan het woord laten. Door de kinderen een
probleemsituatie voor te leggen hoop ik op een hoge betrokkenheid.






Werkvormen
Ik kies voor de volgende werkvormen               Omdat


Inleidend gesprek




Ordenen/koffer inpakken


Ik op deze manier het onderwerp van de les
kan aangeven en het probleem bij de
kinderen kan introduceren.

De kinderen op deze manier leren om
voorwerpen op kenmerken te ordenen en een
goede oplossing zoeken op het probleem.

Organisatie
Welke mogelijke knelpunten zijn er?                   Hoe los je deze op?


Dat de kinderen het te
makkelijk/moeilijk vinden.























Ik bereid me hierop voor door een
makkelijke en een moeilijke uitwerking te
kiezen. 
Makkelijker: Door ook de kinderen die niet
meteen een oplossing hebben erbij te
betrekken. Evt. een aantal dingen op papier
zetten. 
Moeilijker: De kinderen erop wijzen dat ik
sommige dingen meteen nodig heb.
Bijvoorbeeld als ik ga zwemmen na
aankomst. Hoe moet je dan inpakken.













Help bij deze pagina

Dit is het overzicht van de door jou gekozen les. Je vindt hier achtereenvolgens:

leseigenschappen
een html-versie van de les om snel doorheen te kunnen bladeren
het is belangrijk om lessen ook te beoordelen
mogelijkheid om de Word-versie te downloaden
door anderen al gemaakte opmerkingen bij deze les
Les
Bestand:      rwkleuters.doc
Datum:      11-10-2004
Sender:      keulenh
Titel:      meetkunde ’uit logeren’
Groep:      1,2,3    [ groep : vragen & opmerkingen ]
Vakgebied:      rekenen    [ vakgebied: vragen & opmerkingen ]
Thema:      vakantie    [ thema: vragen & opmerkingen ]
Omschrijving:      het is een les meetkunde waarin het draait om het inpakken van een koffer.
Beoordeling:      Het gemiddelde cijfer is 6.5 (2 beoordelingen)
Preview
Deze les beoordelen
Downloaden (Word document)
rwkleuters.doc
Al eerder gemaakte opmerkingen
gebruikersnaamcijferopmerking


Kleurplaten bij thema: vakantie