voor nog meer lessen: Lesidee.nl
help bij deze pagina

verschillen tussen kinderen

Groep: groep1,groep2
Vakgebied: beeldendevorming
Thema: spiegels
Omschrijving: Het is een beeldbeschowingles waarbij kinderen kijken naar verschillen tussen mensen en hoe ze hiermee kunnen omgaan.
Zoekwoorden: verschillen culturen spiegels knutselen

Student: Hilke van Keulen

Jaargroep: 2

Stageschool:

Groep: 1/2

Mentor:
Vak/onderwerp: BVO, beeldbeschouwing met kleuters

Datum:
Voor de student:

Aandachtspunten deze week                               Actiepunten deze les


Dat niet steeds dezelfde kinderen aan
het woord zijn.



Consequent zijn.



Niet steeds de beurt geven aan het kind dat
het hardste roept. Kinderen hun vinger laten
opsteken en beurten geven.

Vinger opsteken.
Voor de kinderen:

Lesdoel: wat moeten zij na de les kunnen/kennen?


Aan het einde van de les kunnen de kinderen kritisch naar voorwerpen kijken en aangeven
wat de verschillen en overeenkomsten zijn. 


Beginsituatie: welke betekenis heeft deze les voor de kinderen? Wat tref ik aan op het
gebied van organisatie? Wat moeten de kinderen kennen/kunnen om mijn les te kunnen
volgen?

Ik verwacht dat deze les een leuke betekenis heeft voor de kinderen omdat het aansluit op
een eerder gegeven les over pesten. Dit was een leuk verhaal waarbij de kinderen zich
konden inleven in de hoofdpersoon van het verhaal.

Op het gebied van organisatie moet ik ervoor zorgen dat ik spiegels bij heb in verschillende
soorten en maten en dat er voldoende materiaal is en dat dit materiaal klaarstaat zodat de
kinderen na de uitleg direct aan de slag kunnen. 

Om mijn les te kunnen volgen moeten de kinderen actief meedoen en met veel enthousiasme
aan de spiegels werken.



Fasering:

Naam + tijd
Lesverloop

Inleiding:
Beeldbeschouwing
spiegels.










Terugblik
ongeveer 5
minuten



Kern: spiegels
maken.








Afsluiting:
Spiegels bekijken
en bespreken.



De kinderen zitten in de kring. Op de tafel voor mij leg ik een aantal
spiegels neer in verschillende soorten en maten. Ik zeg nog even niets
en laat de kinderen even goed kijken naar de spiegels. 
Ik vraag de kinderen wat ze zien. Zijn het allemaal dezelfde spiegels?
Waarom wel/niet? Hoe zie je dat? Waar worden de spiegels voor
gebruikt? Welke spiegels lijken op elkaar? Welke spiegels zijn het
meest verschillend? Hoe komt dat? Hebben alle spiegels dezelfde
vorm/kleur/grootte? Ik schrijf bewust niet heel het gesprek en de
vragen uit omdat ik het grotendeels aan de input van de kinderen wil
overlaten. Ik wil proberen hun het gesprek te laten leiden. Wat zij
belangrijk vinden komt aan de orde.


Ik blik kort met de kinderen terug op het verhaal over ‘de beer die geen
honing lust’. Ik bespreek met de kinderen waar het verhaal ook al weer
over ging. En bespreek met hen waarom kinderen soms gepest worden
(ander uiterlijk). EERST NAAR JEZELF KIJKEN!


Ik vertel de kinderen dat we vandaag een spiegel gaan maken. Ik heb
ervoor gezorgd dat er materiaal klaarligt op de tafels, zodat de kinderen
direct kunnen beginnen na de instructie. De spiegels die ik gebruikt heb
voor de beeldbeschouwing gebruiken we ter illustratie om te bekijken
hoe een spiegel eruit ziet. Wat moet een spiegel zeker hebben: een
rand, spiegelvlak, standaard. Ik laat de kinderen zien met wat voor
soort materiaal ze gaan werken. En ik laat hen zien hoe ze daarmee te
werk moeten gaan.


De werkstukken worden verzameld op een centrale plaats en met de
kinderen worden de werkstukken besproken. Welke vorm hebben de
spiegels? Zijn ze groot of klein? Welke spiegel valt op? Hoe komt dat?














Betrokkenheid
Ik zorg voor een hoge betrokkenheid door


Door de les met veel enthousiasme te brengen en door de kinderen veel te laten doen. Tevens
maak ik gebruik van verschillende werkvormen waardoor de les afwisselend blijft.
Door aan te sluiten op een eerder gegeven les zullen de kinderen er meer betekenis aan toe
kennen.


Werkvormen
Ik kies voor de volgende werkvormen               Omdat


Beeldbeschouwing








Terugblik





Spiegels maken



Afsluitend gesprek


Het heel goed mogelijk is om met kinderen
kritisch naar voorwerpen te kijken. Vooral
alledaagse spullen lenen zich hiervoor. Ik wil
proberen de kinderen zover te krijgen dat ze
dezelfde soort voorwerpen niet allemaal over
een kam scheren maar dat ze de verschillen
en overeenkomsten zien.

Deze les prima aansluit op een eerder
gegeven les over pesten en ik met kinderen
het moraal van die les nogmaals wil
benadrukken.

Het een leuke verwerking is van de
beeldbeschouwing zelf.

Ik het belangrijk vind dat er iets gebeurt met
de werkstukken van de kinderen. 

Organisatie
Welke mogelijke knelpunten zijn er?                   Hoe los je deze op?


Dat kinderen moeite hebben om hun
spiegel vorm te geven.














Ik zorg voor voorbeelden van spiegels zodat
de kinderen al een idee krijgen hoe de
spiegel eruit kan komen zien. Door met de
kinderen in gesprek te gaan over hoe je de
spiegel allemaal kunt versieren probeer ik
hen op ideeën te brengen.





Help bij deze pagina

Dit is het overzicht van de door jou gekozen les. Je vindt hier achtereenvolgens:

leseigenschappen
een html-versie van de les om snel doorheen te kunnen bladeren
het is belangrijk om lessen ook te beoordelen
mogelijkheid om de Word-versie te downloaden
door anderen al gemaakte opmerkingen bij deze les
Les
Bestand:      bvokleuters.doc
Datum:      11-10-2004
Sender:      keulenh
Titel:      verschillen tussen kinderen
Groep:      1,2    [ groep : vragen & opmerkingen ]
Vakgebied:      beeldendevorming    [ vakgebied: vragen & opmerkingen ]
Thema:      spiegels    [ thema: vragen & opmerkingen ]
Omschrijving:      Het is een beeldbeschowingles waarbij kinderen kijken naar verschillen tussen mensen en hoe ze hiermee kunnen omgaan.
Beoordeling:      Het gemiddelde cijfer is 6 (1 beoordeling)
Preview
Deze les beoordelen
Downloaden (Word document)
bvokleuters.doc
Al eerder gemaakte opmerkingen
gebruikersnaamcijferopmerking