voor nog meer lessen: Lesidee.nl
help bij deze pagina

Drama les

Groep: groep7,groep8
Vakgebied: drama
Thema: emoties
Omschrijving: een les die voor kinderen best lastig is. Je moet kiezen tussen goed of slecht. Wat doe je in zo’n situatie?

Je kunt zo ook goed zien wat de kinderen uit je klas bezig houdt.



vincent

Zoekwoorden: dilemmaspel meester zegt boos verdrietig gevoel gevoelens emotie emoties


Student:   Vincent Niezen
Pabo: 1a Emmen
Datum:  09-06-2004
Stageschool:  School 24            Groep:   7/8                     Mentor: Karen

Vak: Drama
Code/onderwerp:

Beginsituatie:
De kinderen hebben al eerder een drama les van mij gehad. Ze moesten toen
voor de klas spelen en utbeelden. 
In het begin vonden de kinderen dit eng. Later durfden de kinderen meer.

Doelstelling:

De reactie testen/ bevorderen bij de kinderen.

De kinderen wennen aan het feit dat ze even in het middelpunt staan.

Het leren beargumenteren.

Het leren kijken naar de voor en nadelen.



Bronnen:
Les van de pabo.




















Tijdsplanning
Werkvorm
Inhoud
Aandachtspunten
Inleiding:
ca. 10 min








Kring
Je zit in een kring. De meester
doet iets en de kinderen in de
kring doen het na. Bijv: “meester
zegt: doe je handen omhoog, doe
je handen in je zij, raak je tenen
aan enz.”
Dit kan in een hoog tempo achter
elkaar aan. Terwijl de meester
iets zegt, doet hij het fout voor.
Het kind dat hier intuint krijgt
dan een beurt om het voor te
doen.


Kern:
ca. 25 min
  













Halve kring
De kinderen worden verdeeld in
groepjes van 3.  Het is de
bedoeling dat de kinderen een
dilemma uitwerken en uitbeelden.
Één van de kinderen is een duivel
en wil je overhalen om het
slechte te doen. De ander is de
engel en wil je over halen om het
goede te doen. Het dilemma moet
je zelf bedenken. Maar de
uiteindelijke uitkomst is niet
bekend! De gene die moet kiezen
of hij met de duivel of met het
engeltje in zee gaat.
Eerst worden instructies
gegeven, vervolgens werken de
kinderen een dilemma uit en dan
wordt het uitgevoerd.

Afronding:
ca. 5 min







Kring
We praten na over dit spel.
 

Was het moeilijk om
argumenten te bedenken?

Welke argumenten vond je
belangrijk?

Hoe was het om te kiezen?
 

Volgende
activiteit: 
ca.





Help bij deze pagina

Dit is het overzicht van de door jou gekozen les. Je vindt hier achtereenvolgens:

leseigenschappen
een html-versie van de les om snel doorheen te kunnen bladeren
het is belangrijk om lessen ook te beoordelen
mogelijkheid om de Word-versie te downloaden
door anderen al gemaakte opmerkingen bij deze les
Les
Bestand:      Lesschets_Drama.doc
Datum:      28-09-2004
Sender:      vinny
Titel:      Drama les
Groep:      7,8    [ groep : vragen & opmerkingen ]
Vakgebied:      drama    [ vakgebied: vragen & opmerkingen ]
Thema:      emoties    [ thema: vragen & opmerkingen ]
Omschrijving:      een les die voor kinderen best lastig is. Je moet kiezen tussen goed of slecht. Wat doe je in zo’n situatie?

Je kunt zo ook goed zien wat de kinderen uit je klas bezig houdt.



vincent
Beoordeling:      Het gemiddelde cijfer is 5.4 (24 beoordelingen)
Preview
Deze les beoordelen
Downloaden (Word document)
Lesschets_Drama.doc
Al eerder gemaakte opmerkingen
gebruikersnaamcijferopmerking
habwou4rol van de docent niet echt duidelijk
lijntje4niet echt spectaculair. moeilijke/onduidelijke kern van de les.
sillyme214Ik zou de les niet geven. Ik vind ’m onduidelijk en niet goed uitgewerkt.
Antsje Stelma6Misschien is het een idee om bij zo’n les een voorbeeld te geven voor de kinderen.
Marjoleinf4Onduidelijk, kort, niet vernieuwend