voor nog meer lessen: Lesidee.nl
help bij deze pagina

Het feest van de koning

Groep: groep3
Vakgebied: bewegingsonderwijs
Thema: sprookjes
Omschrijving: Een bewegingsles met prinsen en prinsessen.
Zoekwoorden: prins prinses hoepel toverstaf cd


1
Klas: 3K







Lesfiche:
3.15

Activiteit: Bewegingsverhaal ‘naar het feest van de koning’

Beginsituatie:
Kls werken al enkele dagen rond het thema prinsen en prinsessen. Ze hebben dus al ruim
kunnen inleven in dit thema. Dit is de 1
ste
keer dat de kls dit schooljaar van mij een
bewegingsverhaal aangeboden krijgen. Het taalniveau van verschillende kls is zwak.

Doelstellingen:
1.
inleven in prinsen en prinsessen en deze uitbeelden (MV-drama-lln 1.7)
2.
evenwicht bewaren bij het rechtstaan op en voortbewegen op een bank (LO-lln
7.3)
3.
kruipen in gekruiste arm-been-coördinatie (Lo-lln 8.1)

Materiaal: voor elke kl een hoepel, toverstaf, CD-speler, CD

Bronnen: eigen verzamelmap


LESVERLOOP


ORGANISATIE

1. Inleiding

Kls toveren zichzelf om in prinsen en prinsessen met volgende
spreuk: ‘wibbele wabbele wesse, wij worden allemaal prinses en
prinsessen’.

Juf legt in de zaal evenveel hoepels als er kleuters zijn. Kls
toveren de hoepels om in kastelen met de volgende spreuk:
‘wibbele wabbele welen, de hoepels worden kastelen’. 




in kring

2. Kern

Juf vertelt het verhaal (zie bijlage). Kls voeren de bewegingen die
in het verhaal voorkomen uit. 




verspreid in zaal

juf leidt kls door
de zaal


3. Slot

Kls toveren de kastelen terug om in hoepels met volgende spreuk:
‘wibbele wabbele woepels, de kastelen worden hoepels’.

Prinsen en prinsessen toveren zich terug om in kls: ‘wibbele
wabbele winderen, wij worden nu terug kinderen’. 



in kring


2
Bewegingsverhaal: Naar het feest van de koning

Verhaal
Bewegingen
- Al de prinsen en prinsessen wonen in een kasteel. Ze slapen
nog. 
- Trrinngg! De wekker rinkelt! We worden wakker en zitten
recht in ons bed. 
- We rekken ons eens goed uit. 
- Nu stappen we uit ons bed. 
- We moeten ons vlug klaarmaken. Vandaag is de koning jarig.
Hij geeft een feest op zijn kasteel. Al de prinsen en
prinsessen mogen naar het feest van de koning. 
- Vlug gaan we ons wassen. We wassen ons gezicht, onze nek,
onze buik, …

- Nu trekken we onze allermooiste kleren aan. De prinsessen
doen een mooi lang kleed aan. De prinsen doen een mooi hemd
en een mooie broek aan. 
- Zozie, we zijn mooi opgekleed. Nu kammen we onze haren. 
- We zijn klaar om naar het feest van de koning te vertrekken.
We doen de deur van ons kasteel open en stappen naar buiten.
- Daar is het kasteel van de koning. We stappen er naar toe. 

- Stop! We zijn onze schoenen vergeten aan te doen!
- We lopen vlug naar ons kasteel.

- We doen de deur van ons kasteel open en stappen naar
binnen. 
- Vlug doen we onze feestschoenen aan. 
- Nu zijn we klaar. We doen de deur van ons kasteel open en
stappen naar buiten. 
- Daar is het kasteel van de koning. We stappen er naar toe. 

- Stop! We zijn onze kroon vergeten!
- We lopen vlug terug naar ons kasteel. 

- We doen de deur van ons kasteel open en stappen naar
binnen. 
- We nemen onze kroon en zetten ze op ons hoofd. 

- Nu zijn we klaar. We doen de deur van ons kasteel open en
stappen naar buiten. 
- Daar is het kasteel van de koning. We stappen er naar toe. 

- Stop! We zijn ons cadeau voor de koning vergeten!
- We lopen vlug naar ons kasteel. 

- We nemen vlug het cadeau voor de koning. 
- Nu zijn we klaar. We doen de deur van ons kasteel open en
- iedere kl in hoepel,
verspreid in zaal, ruglig
- zitten in hoepel

- uitrekken
- rechtkomen



- wrijfbewegingen op
aangeduide
lichaamsdelen
- kleren aantrekken


- haren kammen
- deur opendoen en uit
hoepel stappen
- stappen in richting die
juf aanwijst
- stoppen
- lopen naar eigen
hoepel
- deur opendoen en in
hoepel stappen
- schoenen aandoen
- deur opendoen en uit
hoepel stappen
- stappen in richting die
juf aanwijst
- stoppen
- lopen naar eigen
hoepel
- deur opendoen en in
hoepel stappen
- kroon nemen en op
hoofd zetten
- deur opendoen en uit
hoepel stappen
- stappen in richting die
juf aanwijst
- stoppen
- lopen naar eigen
hoepel
- cadeau nemen
- deur opendoen en uit

3
stappen naar buiten. 
- Daar is het kasteel van de koning. We stappen er naar toe. 

- Stop! 
- Rond het kasteel van de koning staat er een hoge muur. De
poort in de muur is toe. We kruipen vlug onder de poort. 
- Daar is het kasteel van de koning. We stappen er naar toe. 

- Stop! 
- Voor ons liggen er een plas. We willen onze feestschoenen
niet vuil maken. We springen over de plas. 
- Oei, nog een plas. We springen ook vlug over deze plas. 
- Daar is het kasteel van de koning. We stappen er vlug
naartoe. 
- Stop! 
- Voor ons ligt er een vijver. Oei, hoe moeten we over die
vijver geraken? We kijken eens goed rond. 
- Kijk, daar ligt er een brug. We stappen er vlug naartoe. 

- Het is een hele smalle brug. Voorzichtig stappen we erover. 
- Daar is het kasteel van de koning. We stappen er vlug
naartoe. 
- Eindelijk zijn we bij het kasteel van de koning aangekomen.
We kloppen op de deur. 
- De deur wordt opengemaakt. We stappen naar binnen en
geven ons cadeau aan de koning. 
- Hoor, de muziek speelt al. Al de prinsen en prinsessen dansen
op de muziek. 
- Het feest van de koning is afgelopen. We gaan terug naar
huis. 
- Daar zijn onze kastelen. We stappen er vlug naartoe.

- Oei, oei, daar is die brug weer. Voorzichtig stappen we over
de smalle brug. 
- Daar zijn onze kastelen. We stappen er vlug naartoe. 

- Oei, oei, daar zijn die plassen weer. We springen erover. 

- Daar zijn onze kastelen. We stappen er vlug naartoe.

- Oei, oei, de poort in de muur is nog steeds gesloten. We
kruipen er vlug onderdoor. 
- Daar zijn onze kastelen. We stappen er vlug naartoe.

- We doen de deur van ons kasteel open en stappen naar
binnen. 
- Al de prinsen en prinsessen zijn heel moe geworden. Ze gaan
liggen in hun bed. Ze doen hun ogen toe en vallen in slaap. 

hoepel stappen
- stappen in richting die
juf aanwijst
- stoppen
- kruipen op handen en
knieën
- stappen in richting die
juf aanwijst
- stoppen
- springen met beide
voeten samen
- idem
- stappen in richting die
juf aanwijst

- stoppen
- rondkijken

- stappen in richting die
juf aanwijst
- over bank stappen
- stappen in richting die
juf aanwijst
- klopbeweging maken
- naar binnen stappen
en cadeau afgeven
- dansen op muziek die
juf opgezet heeft


- stappen in richting die
juf aanwijst
- over bank stappen

- stappen in richting die
juf aanwijst
- springen met beide
voeten samen
- stappen in richting die
juf aanwijst
- kruipen op handen en
knieën
- stappen in richting die
juf aanwijst
- deur opendoen en in
hoepel stappen
- liggen in hoepel

4


Help bij deze pagina

Dit is het overzicht van de door jou gekozen les. Je vindt hier achtereenvolgens:

leseigenschappen
een html-versie van de les om snel doorheen te kunnen bladeren
het is belangrijk om lessen ook te beoordelen
mogelijkheid om de Word-versie te downloaden
door anderen al gemaakte opmerkingen bij deze les
Les
Bestand:      naar_het_feest_van_de_koning.doc
Datum:      20-09-2004
Sender:      Janette Kol
Titel:      Het feest van de koning
Groep:      3    [ groep : vragen & opmerkingen ]
Vakgebied:      bewegingsonderwijs    [ vakgebied: vragen & opmerkingen ]
Thema:      sprookjes    [ thema: vragen & opmerkingen ]
Omschrijving:      Een bewegingsles met prinsen en prinsessen.
Beoordeling:      Het gemiddelde cijfer is 8.5 (2 beoordelingen)
Preview
Deze les beoordelen
Downloaden (Word document)
naar_het_feest_van_de_koning.doc
Al eerder gemaakte opmerkingen
gebruikersnaamcijferopmerking


Kleurplaten bij thema: sprookjes