voor nog meer lessen: Lesidee.nl
help bij deze pagina

topografie van europa

Groep: groep7
Vakgebied: aardrijkskunde
Thema: europa
Omschrijving: Topografie les over Europa.
Zoekwoorden: europa topo toporafie landen hoofdsteden kaarten

LESVOORBEREIDINGSFORMULIER.


Naam student: Ingrid Scheepers Donkers                                        Datum:   25 – 04 – ‘02
Naam mentor:  Monique Ketelaars                                                  Groep:     7
Naam school:    De Tweesprong                                                       Aantal leerlingen:  17



Korte omschrijving van de opdracht:
Aardrijkskundeles waarin de opgaven die de kinderen de vorige keer gemaakt hebben met mij
gaan nakijken en bespreken.


Doelstellingen:
De kinderen kunnen na deze aardrijkskundeles zich een idee te vormen over de topografie van
europa, en ook over de onderlinge verschillen in grootte van deze landen, en de afstanden
ertussen.


Beginsituatie:
Deze les is een nakijkles, en de kinderen zijn dus al in aanraking geweest met de lesstof.
Velen van hen die in Europa op vakantie zijn geweest zullen zich bij de opgaven een beeld
kunnen vormen.

Inleiding: 
Ik vraag de kinderen wie er wel eens in een van deze in de opgaven voorkomende landen is
geweest of er veel over weet. Kunnen ze zich zo meteen een voorstelling van de locatie van
b.v Zwitserland maken. Na een kort gesprek wil ik dan wel eens zien wat ze van deze kennis
gebruikt hebben om de opgaven te maken. Die gaan we dan gezamenlijk nakijken en
verbeteren waar nodig. 

Voorbereiding:
Ik heb de opdrachten van tevoren zelf  ook bekeken en mijn kennis over Europa is recentelijk
door een eigen examentoets op de proef gesteld. Om de les wat te ondersteunen hang ik de
staatkundige kaart van Europa op het bord, zodat er visuele ondersteuning is. Ik heb de les al
met mijn mentor doorgenomen.

Organisatie:
De les wordt klassikaal gegeven, en duurt niet zo heel lang (ong. 1 uur). Ik wil wel zoveel
mogelijk vragen van de kinderen met ze kunnen bespreken en beantwoorden, en de
antwoorden op de opgaven ook toelichten als ze dat willen. De vragen worden dus samen
nagekeken en de kinderen weten dat de gebruikelijke regels gelden.

Kern: 
In de eerste instantie leid ik deze les, omdat ik met de kinderen opgaven ga nakijken. Maar ik
wil ook dat ze de vragen goed hebben begrepen, en er zich misschien zelfs een voorstelling bij
hebben kunnen maken dus wordt er wel over uitgewijd, en zal ik begeleiden in de
meningvorming.

Afsluiting/ verwerking/ evaluatie:
De les is op zich eigenlijk een evaluatie, en ik zal alleen nog even met de kinderen bespreken
of ze opgaven moeilijk vonden of niet, en waarom.

Onderwijs-en leermiddelen./ documentatie: 
De opgaven horen bij de methode ‘Wijzer door de Wereld’, van uitgeverij Wolters –
Noordhoff.

Eigen evaluatie:


















Evaluatie van de mentor:
Help bij deze pagina

Dit is het overzicht van de door jou gekozen les. Je vindt hier achtereenvolgens:

leseigenschappen
een html-versie van de les om snel doorheen te kunnen bladeren
het is belangrijk om lessen ook te beoordelen
mogelijkheid om de Word-versie te downloaden
door anderen al gemaakte opmerkingen bij deze les
Les
Bestand:      aardr.kunde 25-04-02.doc
Datum:      17-09-2004
Sender:      Lesidee
Titel:      topografie van europa
Groep:      7    [ groep : vragen & opmerkingen ]
Vakgebied:      aardrijkskunde    [ vakgebied: vragen & opmerkingen ]
Thema:      europa    [ thema: vragen & opmerkingen ]
Omschrijving:      Topografie les over Europa.
Beoordeling:      Het gemiddelde cijfer is 4 (4 beoordelingen)
Preview
Deze les beoordelen
Downloaden (Word document)
aardr.kunde 25-04-02.doc
Al eerder gemaakte opmerkingen
gebruikersnaamcijferopmerking
kimdienske4Dit is echt een waardeloze les omdat het gewoon een methodeles is!!!!
Dgottenbos4ach ja je moet tijdens je stage zoveel onzinnige lesvoorbereidingen schrijven terwijl je de methode hebt. Maar om die dan hier te plaatsen?
MarijeBosman4Deze les zal vast goed gegaan zijn, maar iemand anders heeft aan deze les weinig tot niets.