voor nog meer lessen: Lesidee.nl
help bij deze pagina

rente op rente

Groep: groep7,groep8
Vakgebied: rekenen
Thema: overige
Omschrijving: Een praatles over rente op rente.
Zoekwoorden: rente rekenen optellen keer praten vermenigvuldigen

LESVOORBEREIDINGSFORMULIER.


Naam student: Ingrid Scheepers Donkers                                        Datum:   25 – 04 – ‘02
Naam mentor:  Monique Ketelaars                                                  Groep:     7
Naam school:    De Tweesprong                                                       Aantal leerlingen:  17



Korte omschrijving van de opdracht:
Rekenles ( praatles) die gaat over het berekenen van rente, en rente op rente.

Doelstellingen:
De kinderen zijn na deze rekenles in staat om zelf het principe van rente op rente in een
berekening uit te voeren. 

Beginsituatie:
Deze lesstof sluit aan op eerdere lesstof  over het berekenen van rente. De kinderen krijgen
hier zelf in de praktijk nog niet zoveel mee te maken, hoewel er velen een spaar - of
bankrekening zullen hebben. De rente op rente berekening zal dus voor zo goed als allen
nieuw zijn.

Inleiding: 
Ik vraag de kinderen wie me nog eens uit kan leggen wat rente precies is, waar ze het
tegenkomen, en of dat gunstig of nadelig is. Ik laat er eventueel een bordsom over maken.
Dan maken we de eerste opdracht samen op het bord d.m.v een tabel, en krijgen ze uitleg over
de tweede opdracht.

Voorbereiding:
Ik heb de opdrachten goed doorgenomen m.b.v. de handleiding, en de sommen ook zelf
gemaakt om te kijken waar ik zelf in de problemen zou kunnen komen. Ik zal de lesstof van
tevoren ook nog even met mijn mentor doornemen.

Organisatie:
Deze les is een praatles. Dat wil zeggen dat de kinderen bekend worden gemaakt met nieuwe
lesstof. Tijdens zo‘n praatles worden er veel vragen over en weer gesteld, en verwacht ik van
de kinderen dat ze elkaar uit laten praten (Tom). De kinderen zijn verder bekend met de regels
die tijdens de rekenlessen gelden, maar ik zal ze voor de zekerheid misschien nog even
herhalen. De tijdsduur van de les is 1 uur. 

Kern: 
De les wordt klassikaal gegeven, en voor het grootste deel door mij geleid. Als de kinderen
zelfstandig sommen maken wordt mijn rol die van een begeleidende. De kinderen zullen de
meeste sommen zelfstandig maken, maar hieraan vooraf wordt steeds een uitleg van de
opgaven door mij gegeven waarbij er eventueel een som klassikaal wordt gemaakt.

Afsluiting/ verwerking/ evaluatie: Als afsluiting van een praatles wordt er vaak nog even
geëvalueerd wat er in de les behandeld is, of alle kinderen de nieuwe stof begrepen hebben, en
als dat niet zo is waar de problemen zitten.

Onderwijs-en leermiddelen./ documentatie: Les 4, blok 11 van de reken-wiskundemethode
voor de basisschool Pluspunt van uitgeverij Malmberg (blz.165/166).

Eigen evaluatie:


















Evaluatie van de mentor:
Help bij deze pagina

Dit is het overzicht van de door jou gekozen les. Je vindt hier achtereenvolgens:

leseigenschappen
een html-versie van de les om snel doorheen te kunnen bladeren
het is belangrijk om lessen ook te beoordelen
mogelijkheid om de Word-versie te downloaden
door anderen al gemaakte opmerkingen bij deze les
Les
Bestand:      rekenen 25-04-02.doc
Datum:      26-08-2004
Sender:      Lesidee
Titel:      rente op rente
Groep:      7,8    [ groep : vragen & opmerkingen ]
Vakgebied:      rekenen    [ vakgebied: vragen & opmerkingen ]
Thema:      overige   
Omschrijving:      Een praatles over rente op rente.
Beoordeling:      Het gemiddelde cijfer is 4 (2 beoordelingen)
Preview
Deze les beoordelen
Downloaden (Word document)
rekenen 25-04-02.doc
Al eerder gemaakte opmerkingen
gebruikersnaamcijferopmerking