voor nog meer lessen: Lesidee.nl
help bij deze pagina

de slang

Groep: groep1,groep2
Vakgebied: beeldendevorming
Thema: dierentuin
Omschrijving: Met wasco en ecoline fijn tekenen.
Zoekwoorden: wasco ecoline tekenen schilderen fijn motorisch motoriek

Copyright © 2000 - 2001 Lesidee. Alle rechten voorbehouden.
Voor meer lesideeën: ga naar www.lesidee.nl
Organisatie:
Ik zet samen met de kinderen hun tafeltjes op het zeil. De kinderen mogen een schortje
aantrekken en kranten op de tafel leggen. Ik geef elk kind een papier met daarop 4
streepjes en een rood en een blauw potlood. De leerlingen mogen de strepen met elkaar
gaan verbinden in de goede kleur. Daarna mogen de leerlingen een structuur in het
“slangenlijf” gaan maken met wasco. Deze leg ik klaar terwijl de leerlingen de strepen
aan het zetten zijn. Als de een kind klaar is met de wasco pak ik de ecoline en kwasten
en leg aan het groepje uit hoe ze hier mee mogen verven. Dan laat ik de tekeningen
drogen. Als de tekeningen droog zijn kunnen ze worden uitgeknipt en worden
opgehangen. Dit kan op een ander tijdstip eventueel samen met de kinderen worden
gedaan.


Beginsituatie:
Het groepje waaraan ik het instructielesje geef zijn jonge kleuters. Waarschijnlijk
hebben ze al ooit met wasco gekleurd maar nog nooit geverfd met ecoline.
Het is voor mij ook de eerste keer dat ik een les geef met deze techniek. Ik heb al
vaker met ecoline gewerkt en ook met wasco maar nooit in een combinatie.


Doelstellingen:
1.
Voor de leerlingen:

Samenwerking, met z’n allen één grote slang maken

De fijn-motorische vaardigheden worden gestimuleerd

Kennismaking met wasco en ecoline

Leren over de slang




2.
Voor jezelf:

Onderwijsleersituatie:
1.
Inleiding:
De leerlingen zitten in een hoefijzervormige kring. Ik laat de kinderen een echt
slangenvelletje zien en vraag wie weet wat dit is. Daarna laat ik een aantal afbeeldingen
van verschillende slangen zien. Ik geef hun daarbij ook informatie over de slang zoals:
elke soort slang heeft een andere kleur. Slangen vervellen als ze groter worden. Een
slang is een reptiel. Slangen eten vis, slak, muis, insect, ei, slang, enz. Slangen bijten
normaal gesproken geen mensen, alleen als ze bang zijn.
Dan vertel ik dat we met de hele groep één grote slang gaan maken. Iedere dag mag een
ander groepje hieraan werken. Ik pak een blaadje waarop ik 2 rode streepjes en 2
blauwe streepjes heb gezet aan de korte zijden van het blad. Ik vertel de leerlingen dat
ze de streepjes met elkaar mogen verbinden. Hoe dat mogen ze zelf weten. Het wordt
een echte kronkelslang. Ik doe dit ook voor. Dan vertel ik dat we eerst met wasco gaan
Copyright © 2000 - 2001 Lesidee. Alle rechten voorbehouden.
Voor meer lesideeën: ga naar www.lesidee.nl
tekenen en daarna met ecoline, een soort verf. Dan vertel ik welk groepje vandaag aan
de beurt komt.
 
2.
Kern / instructie:
Het groepje dat vandaag aan de beurt is mag meehelpen de tafels op het zeil te zetten
en er kranten op te leggen. De kinderen mogen ook een schortje aantrekken. Ik geef hun
allemaal een blaadje en een rood en blauw potlood. Dan mogen ze de lijnen gaan trekken
en ik haal de wasco. Voordat ik de kinderen met wasco laat beginnen laat ik ze nog eens
goed naar de plaatjes van de slang kijken. Zien ze de structuren, de cirkels of
vierkantjes of iets anders. Deze mogen ze met wasco gaan maken. Als de kinderen hier
mee klaar zijn zet ik de ecoline en de kwastjes op tafel en mogen de leerlingen de
vlakken schilderen met ecoline.

3.
Afsluiting / verwerking / evaluatie:
De kinderen die klaar zijn mogen hun kwastje uitspoelen, de handen gaan wassen en hun
schortje uittrekken. De tekeningen leg ik te drogen. De materialen ruim ik ook zelf op.
De kinderen kunnen wel zelf meehelpen met het opruimen  van de kranten en het
terugzetten van de tafels. Als er nog tijd voor is mag een kind nog een werkje uit de
kast pakken.
Als de ecoline droog is. Dan kan het papier op een steviger papier worden geplakt en
worden uitgeknipt. Eventueel kunnen de kinderen hierbij helpen. Dan wordt de slang
ergens in de klas opgehangen en elke dag wordt hij een stukje langer.




Onderwijs- en leermiddelen / documentatiemateriaal:

Kranten

Blauwe en rode potloden

Papier met streepjes

Ecoline

Kwastjes

Schaar

Gekleurd karton

Lijm

Punaises om de slang mee op te hangen
Help bij deze pagina

Dit is het overzicht van de door jou gekozen les. Je vindt hier achtereenvolgens:

leseigenschappen
een html-versie van de les om snel doorheen te kunnen bladeren
het is belangrijk om lessen ook te beoordelen
mogelijkheid om de Word-versie te downloaden
door anderen al gemaakte opmerkingen bij deze les
Les
Bestand:      tekenles, de slang.doc
Datum:      20-07-2000
Sender:      Lesidee
Titel:      de slang
Groep:      1,2    [ groep : vragen & opmerkingen ]
Vakgebied:      beeldendevorming    [ vakgebied: vragen & opmerkingen ]
Thema:      dierentuin    [ thema: vragen & opmerkingen ]
Omschrijving:      Met wasco en ecoline fijn tekenen.
Beoordeling:      Het gemiddelde cijfer is 7.5 (2 beoordelingen)
Preview
Deze les beoordelen
Downloaden (Word document)
tekenles, de slang.doc
Al eerder gemaakte opmerkingen
gebruikersnaamcijferopmerking