voor nog meer lessen: Lesidee.nl
help bij deze pagina

engelse lessenserie

Groep: groep7,groep8
Vakgebied: Taal: Engels
Thema: dieren
Omschrijving: Vijf lessen over het thema dieren.
Zoekwoorden: dier dieren engels praten schrijven verzinnen vertalen woorden

Copyright © 2000 - 2001 Lesidee. Alle rechten voorbehouden.
Voor meer lesideeën: ga naar www.lesidee.nl
Lesson one: ‘I love my pet’



Beginsituatie:
-De kinderen hebben nog geen engelse les over ‘Animals’
gehad. 
                            -Wel kennen ze al een aantal dieren in het engels.
                        
Lesdoelen:
-De kinderen kunnen in het Engels vragen of iemand een huisdier    
                      heeft.
                     -De kinderen kunnen in het Engels vertellen dat ze een huisdier    
                       hebben; hoe die eruit ziet, wat voor dier het is, hoe oud het is,                   
                       etc.
                     -De kinderen zijn gemotiveerd door de leuke les.


Inleiding: 10 minuten
A funny game
Ik begin met een spelletje: Word whisper. Ik fluister een kind de zin ‘I love my
pet’ door. Het gaat er niet om dat de zin goed wordt doorgefluisterd, maar dat
de kinderen gemotiveerd en enthousiast raken voor de les.
Wat betekent de zin ‘I love my pet?’. 
Dan op het bord schrijven welke dieren de kinderen al kennen in het engels (dog,
cat, mouse, horse zullen ze wel weten).  Hierbij wordt een beroep gedaan op de
latente woordkennis van de kinderen.
Listen en repeat
Dan op het bord nog meer huisdieren (mag ook in Nederlands; wie weet het
engelse woord ervoor? Zo niet, dan verklap ik het? schrijven en in koor
opzeggen: aan de hand van flashcards de namen van de dieren in het Engels
oefenen.
-
cat
-
dog
-
horse
-
mouse
-
parrot
-
bird
-
rabbit
-
rat
-
fish
-
chicken


Copyright © 2000 - 2001 Lesidee. Alle rechten voorbehouden.
Voor meer lesideeën: ga naar www.lesidee.nl
-
Have you got a pet?
-
I’ve got a pet.
-
I haven’t got a pet.
-
I’ve got a dog.
-
I’ve got two cats.
-
I’ve got a parrot.
-
How old is your pet?
-
He’s three years old.
-
She’s six years old.
-
My rabbit is ten years old.
-
What does your pet look like?
-
He’s/She’s small/big/brown/grey/thin/fat/hairy.

Kern: 30 minuten.
De kinderen maken in tweetallen opdracht 1 (zie bijlage). Als ze die af hebben
spelen ze memory (zie werkblad 1).

Afsluiting: 5 minuten.
Word competition.
d..g
mou..e
parr..t
c..t
rab….t
Ik zet iedere keer een zo’n woord dat letters mist drie keer op het bord. De klas
is verdeeld in drie groepen. Van elke groep komt er iedere keer een kind met zijn
rug naar het bord toe staan. Dan schrijf ik die woorden op. Ik zeg wanneer ze
zich om mogen draaien, en dan moeten ze zo snel mogelijk het woord compleet
maken. Degene die het eerst was krijgt een punt. De groep mag niet voorzeggen.












Copyright © 2000 - 2001 Lesidee. Alle rechten voorbehouden.
Voor meer lesideeën: ga naar www.lesidee.nl

Opdracht 1:
Read the texts and answer the questions.













This is my pet. It’s rabbit. His name is Roger.                      This is my pet. It’s a dog. Her  
He’s five years old .                                                               name is Lizzy. She’s ten years
He’s grey and white. I love my rabbit. He’s                          old.  It’s a Labrador, a brown one.
very small but also very sweet                                               She’s very fat. She likes cookies!.                       
He likes carrots.                                                                     But I love her, and she loves me.




Then draw you and your pet. 
Who is your pet?











Name:………………………………………
Age:………………………………………….
It’s a:……………………………………….
Colour:……………………………………..
He/she loves:…………………………





Copyright © 2000 - 2001 Lesidee. Alle rechten voorbehouden.
Voor meer lesideeën: ga naar www.lesidee.nl
Werkblad 1:
Memory. 
Cut the cards en play the memory-game! Find the right picture with
the right word. Enjoy yourself!




FROG


GIRAFFE

DOG

CAT

RABBIT


HORSE

MONKEY

ELEPHANT

CHICKEN


COW

SNAKE

LION

HAMSTER


PIG

MOUSE

BIRD









Copyright © 2000 - 2001 Lesidee. Alle rechten voorbehouden.
Voor meer lesideeën: ga naar www.lesidee.nl
Werkblad 1




















































Copyright © 2000 - 2001 Lesidee. Alle rechten voorbehouden.
Voor meer lesideeën: ga naar www.lesidee.nl
Lesson two : I still love my pet!


Beginsituatie:
-De kinderen hebben al één les over het thema ‘Animals’
gehad.
                            -Ze kennen een boel dierennamen in het engels, weten hoe ze 
                             moeten vertellen over hun huisdier, kunnen kenmerken noemen 
                             van dieren.

Lesdoelen:
-De kinderen kunnen de betekenis van nieuwe woorden opmaken uit 
                      de context. Ook leren ze globaal de zinsstructuur kennen.
                     -De kinderen begrijpen het verhaal en kunnen dit vertalen naar een 
                      boekomslag.



Inleiding: 10 minuten
Kennis van de vorige les ophalen door de flashcards nog een keer door te nemen. 

Kern: 30 minuten
Klassikaal een verhaal lezen: leerkracht leest voor. Van tevoren even kort
vertellen waar het over gaat; welke personen er in het verhaal voorkomen, waar
het zich afspeelt en wat er gebeurt.
There’s a great party in the local animal-shop! The shop exists 5 years, and
that’s why there’s a party. The owners of the shop, mr and mrs White, are very
cheerful people. They love their animals and take real good care of them, day
after day. 
They sell all sorts of animals you can imagine: cats, dogs, rabbits, fishes, mice,
rats, bird, etc.
On the day of the celebration, all animals wore ties and balloons. They got lots
of cookies and Mr. and mrs. White paid even more attention to their animals
then before. 
Then three children came in. They were about 12 years old. One girl and two
boys. They wanted to see the rats, but the rats were sleeping in their cage.
Then they began to tease the rats by throwing stuff in the cage. The rats woke
up, and of course they didn’t like the behaviour of those kids. The children
began to stroke the rats, but the rats didn’t like that at all. All they wanted was
to sleep. The children became real frustrated and opened the cage… 
That was a real big mistake and you can guess what happened. The rats escaped
and run through the store. Mothers, children and old ladies started to scream,
and all man began hunted on the rats. But they didn’t make it. The rats escaped
Copyright © 2000 - 2001 Lesidee. Alle rechten voorbehouden.
Voor meer lesideeën: ga naar www.lesidee.nl
from the store and run through the streets of London, looking for a wood… They
would never find the rats again.
The three children were punished by wearing a rats-suit for one hole day, and
walk in the store of mr. and mrs. White!!! They would never do such stupid thing
before…

Dan vragen over de tekst stellen:
-Waarom was er feest?
-Hoe lang bestond de winkel?
-Waarom deden de kinderen de kooi open?
-Werden de ratten nog gevonden?
-Wat moesten de kinderen voor straf doen?


Dan krijgen ze in groepjes van vier een groot vel, viltstiften,
(dieren)tijdschriften en allerlei ander bruikbaar materiaal waar ze een
boekomslag van gaan maken voor dit verhaal. Daaruit moet blijken welke dieren
en personen erin voorkomen en waar het verhaal over gaat.

Afsluiting: 10 minuten
De boekomslagen aan elkaar laten zien. Er even over praten, er vragen over
stellen.















Copyright © 2000 - 2001 Lesidee. Alle rechten voorbehouden.
Voor meer lesideeën: ga naar www.lesidee.nl
Lesson three: In the jungle


Beginsituatie:
-De kinderen kennen al een boel dierennamen in het
engels.
                                -De kinderen kunnen dieren beschrijven in het engels.

Lesdoelen:
-De kinderen kennen het lied ‘In the jungle’.
                        -zie verder de doelen per oefening.

Inleiding: 20 minuten
De kinderen het lied ‘The lion sleeps tonight’ aanleren. Dan een woordweb op het
bord maken met dieren die in de jungle leven:
-lion



-monkey


-gorilla
-elephant                        -tiger



-giraffe
-rat



-bird



-snake


Kern: 20 minuten
De kinderen maken de opgaven 2, 3 en 4.
Doel opdracht 2: -bewust bezig zijn metde engelse spelling van de woorden.
Doel opdracht 3: -de kinderen kunnen de kenmerken van dieren op de leeuw 
                            toepassen.
Doel opdracht 4: -de kinderen leren het engels concreet toepassen. Ook kunnen
                            ze bepaalde taalfuncties en noties in oefensituaties gebruiken.

Afsluiting: 5 minuten
Het lied nog een keer zingen.














Copyright © 2000 - 2001 Lesidee. Alle rechten voorbehouden.
Voor meer lesideeën: ga naar www.lesidee.nl
Opdracht 2:
What animals are hidden?

ionl……………………………………………….    
effagir……………………………………….                                              
htanpeel…………………………………….. 

keyomn……………………………………….
ksnae…………………………………………..
ilgorla…………………………………………

idrb…………………………………………….
gerti……………………………………………
tar..................................................


Opdracht 3:
Kijk goed naar het dier hiernaast. Lees
de beweringen en kruis aan of ze goed (right) of fout
(wrong) zijn. Als een bewering fout is, moet je die
verbeteren
.


Statement
Right
Wrong
Correction
This is a parrot.



It’s small.



It’s got a tail.



It’s got two legs.



It’s dangerous.



It’s got sharp tooth.



It lives in every wood.



It’s a cat-like animal.



It’s a carnivore. 






Copyright © 2000 - 2001 Lesidee. Alle rechten voorbehouden.
Voor meer lesideeën: ga naar www.lesidee.nl
Opdracht 4:
Work in pairs. Speel het gesprekje na met je
partner.

- Vraag of je partner een huisdier
heeft.
-……
-…..
-Antwoord dat je twee katten hebt. Ze  
heten Chris en Harry.
-Vraag hoe oud ze zijn en hoe ze eruit 
ziet.
-…..
-…..
-Antwoord dat ze klein zijn, pas 4 
maanden oud en dat ze bruin en wit 
zijn.
-Vraag of je ze eens mag komen 
bekijken.
-…..
-…..
-Antwoord dat je dat goed vind.
-…..
-Vraag of je partner een huisdier  
heeft.
-Antwoord van niet. Zeg wel dat je 
katten en leeuwen te gek vind.
-…..


























Copyright © 2000 - 2001 Lesidee. Alle rechten voorbehouden.
Voor meer lesideeën: ga naar www.lesidee.nl
Lesson four:
my favoutite pet

Beginsituatie:
-De kinderen zijn nu thuis in het thema ‘Animals’.
                                -De kinderen kunnen vertellen over hun lievelingsdier.


Lesdoel: -De kinderen kunnen hun lievelingsdier beschrijven in het
                       engels; waarom dat dier de verkiezing moet winnen, en kunnen 
                       daar een verhaaltje over schrijven


Inleiding
: 10 minuten.
Verkiezing voor ‘the most favourite pet of the class’.
Om de kinderen alvast een idee te geven, vertel ik heel enthousiast over mijn
lievelingsdier, en waarom juist hij mijn lievelingsdier is.
Dan noemen de kinderen zoveel mogelijk dieren op in het Engels. De leerkracht
omcirkelt er ongeveer 5; daar mogen de kinderen uit kiezen.

Kern:
20 minuten
De kinderen gaan in kleine groepjes bij elkaar zitten om te brainstormen waarom
dát dier moet winnen. 
Ze schrijven op een blaadje (werkblad) welk dier moet winnen en waarom. Welke
eigenschappen heeft dat dier waardoor het moet winnen? Ze maken daar een
soort poster van. Een tekening van het dier erbij en een kort verhaaltje waarin
duidelijk wordt waarom dat dier moet winnen.

Afsluiting:
10 minuten
Dan een tabel op het bord en ieder kind laten vertellen wat hij heeft ingevuld. 
Turven hoeveel stemmen elk dier krijgt en de uitslag bekend maken.

Copyright © 2000 - 2001 Lesidee. Alle rechten voorbehouden.
Voor meer lesideeën: ga naar www.lesidee.nl
My favourite pet.



















Describe your favourite pet. Tell a story about him.
This is my favourite pet,
because…………………………………………………………………………………………………………
…………………………………………………………………………………………………
………………………………………………………………………………………………….
………………………………………………………………………………………………….
………………………………………………………………………………………………….
………………………………………………………………………………………………….
………………………………………………………………………………………………….
………………………………………………………………………………………………….
………………………………………………………………………………………………….













Copyright © 2000 - 2001 Lesidee. Alle rechten voorbehouden.
Voor meer lesideeën: ga naar www.lesidee.nl
Lesson five: tell a story

Bginsituatie:
-De kinderen hebben al vier lessen over ‘Animals’ gehad en  
                               kunnen teksten over dit onderwerp begrijpen, dialoogjes 
                               over dit onderwerp voeren, etc.

Lesdoelen:
- De kinderen kunnen een verhaal verzinnen binnen het thema 
                           ‘animals’.


Inleiding: 10 minuten
Om in de sfeer te komen, spelen we eerst word-chain. Cat-tiger-giraffe-
elephant-etc-etc… Zoveel mogelijk dierennamen gebruiken; anders andere
woorden die te maken hebben met ‘animals’. Als je langer dan 5 sec. wacht, ben
je af.

Kern: 25 minuten
De kinderen maken opdracht 5. Hier moeten ze van een aantal plaatjes een
verhaal verzinnen. Een zeer open situatie dus, maar met de kennis die ze in de
afgelopen lessen hebben opgedaan moet dat lukken. Ze kunnen natuurlijk om
vertaling vragen als ze er niet uitkomen; of een woordenboek gebruiken.

Afsluiting:
15 minuten
Je kunt verschillende dingen doen voor de verwerking van de verhalen:
de klas in groepjes van vijf (er komen vijf personen in het verhaal voor) verdelen.
In ieder groepje wordt één verhaal gekozen. Daar gaan ze mee aan de slag:
toneelstukje, poppenkast, collage, stripverhaal, etc. Je kunt ze laten kiezen uit
de werkvormen, maar ook iedere groep een opdracht geven.













Copyright © 2000 - 2001 Lesidee. Alle rechten voorbehouden.
Voor meer lesideeën: ga naar www.lesidee.nl
Opdracht 5:
tell me a story! 

1. Hieronder zie je een aantal plaatjes afgebeeld. Rond deze plaatjes
ga je een verhaal bedenken. 













In het verhaal moeten minimaal vijf personen voorkomen. Schrijf
deze personen hieronder op:

1………………………………….
2…………………………………
3………………………………..
4…………………………………
5…………………………………


Het verhaal schrijf je op een los blaadje dat je van je juf/meester krijgt.











Copyright © 2000 - 2001 Lesidee. Alle rechten voorbehouden.
Voor meer lesideeën: ga naar www.lesidee.nl
En-302

Lessenserie ‘Animals’





































Copyright © 2000 - 2001 Lesidee. Alle rechten voorbehouden.
Voor meer lesideeën: ga naar www.lesidee.nl
Ilse Wiltink R3E
Inhoudsopgave


Hoofdstuk 1
Inhoudsopgave
Beschrijving van de doelstellingen.

Hoofdstuk 2
Les 1: I love my pet
Les 2: I still love my pet
Les 3: In the jungle
Les 4: My favourite pet
Les 5: Tell a story


Hoofdstuk 3
Opdrachten les 1
Werkblad les 1
Verhaal les 2
Opdrachten les 2
Liedje les 3
Opdrachten les 4
Opdrachten les 5

















Copyright © 2000 - 2001 Lesidee. Alle rechten voorbehouden.
Voor meer lesideeën: ga naar www.lesidee.nl
The celebration!!!

There’s a great party in the local animal-shop! The shop exists 5 years, and
that’s why there’s a party. The owners of the shop, mr and mrs White, are very
cheerful people. They love their animals and take real good care of them, day
after day. 
They sell all sorts of animals you can imagine: cats, dogs, rabbits, fishes, mice,
rats, bird, etc.
On the day of the celebration, all animals wore ties and balloons. They got lots
of cookies and Mr. and mrs. White paid even more attention to their animals
then before. 
Then three children came in. They were about 12 years old. One girl and two
boys. They wanted to see the rats, but the rats were sleeping in their cage.
Then they began to tease the rats by throwing stuff in the cage. The rats woke
up, and of course they didn’t like the behaviour of those kids. The children
began to stroke the rats, but the rats didn’t like that at all. All they wanted was
to sleep. The children became real frustrated and opened the cage… 
That was a real big mistake and you can guess what happened. The rats escaped
and run through the store. Mothers, children and old ladies started to scream,
and all man began hunted on the rats. But they didn’t make it. The rats escaped
from the store and run through the streets of London, looking for a wood… They
would never find the rats again.
The three children were punished by wearing a rats-suit for one hole day, and
walk in the store of mr. and mrs. White!!! They would never do such stupid thing
before…



















Copyright © 2000 - 2001 Lesidee. Alle rechten voorbehouden.
Voor meer lesideeën: ga naar www.lesidee.nl
Doelstellingen


Aan het eind van de lessenserie…
Kunnen de kinderen een eenvoudig gesprekje voeren over
(huis)dieren. Wat hun lievelingsdier is, of ze een huisdier hebben en
ze kunnen dieren beschrijven.


Doelen les 1:
-De kinderen kunnen in het Engels vragen of iemand een          
                              huisdier heeft.
                             -De kinderen kunnen in het Engels vertellen dat ze een        
                              huisdier hebben; hoe die eruit ziet, wat voor dier het is, hoe    
                              oud het is, etc.
                     

Doelen les 2:
-De kinderen kunnen de kennis, opgedaan in de vorige les,     
                              toepassen bij ‘I’m thinking of…’
                            -I’m thinking of: - vraag en antwoord ‘to do’, ‘to be’ en ‘to have’.
                                   
               -3e persoon enkelvoud o.t.t.




               -duurvorm: to be + stam + -ing
                                                      -thema: dieren beschrijven (uiterlijk,     
                                                       afmetingen, kleuren, etc.)
                     -De kinderen kunnen de betekenis van nieuwe woorden opmaken uit 
                      de context. Ook leren ze globaal de zinsstructuur kennen.
                     -De kinderen begrijpen het verhaal en kunnen dit vertalen naar een 
                      boekomslag.


Doelen les 3:
-De kinderen kennen het lied ‘In the jungle’
                            -bewust bezig zijn metde engelse spelling van de woorden.
                            -de kinderen kunnen de kenmerken van dieren op de leeuw 
                             toepassen.
                            -de kinderen leren het engels concreet toepassen. Ook kunnen 
                             ze bepaalde taalfuncties en noties in oefensituaties gebruiken
.
Doelen les 4:
-De kinderen kunnen hun lievelingsdier beschrijven in het
                              engels; waarom dat dier de verkiezing moet winnen, en kunnen 
                              daar een verhaaltje over schrijven.

Copyright © 2000 - 2001 Lesidee. Alle rechten voorbehouden.
Voor meer lesideeën: ga naar www.lesidee.nl
Doelen les 5: -De kinderen kunnen een verhaal verzinnen binnen het
thema ‘animals’.

Help bij deze pagina

Dit is het overzicht van de door jou gekozen les. Je vindt hier achtereenvolgens:

leseigenschappen
een html-versie van de les om snel doorheen te kunnen bladeren
het is belangrijk om lessen ook te beoordelen
mogelijkheid om de Word-versie te downloaden
door anderen al gemaakte opmerkingen bij deze les
Les
Bestand:      engelselessenserie.doc
Datum:      20-07-2002
Sender:      Lesidee
Titel:      engelse lessenserie
Groep:      7,8    [ groep : vragen & opmerkingen ]
Vakgebied:      Taal: Engels    [ vakgebied: vragen & opmerkingen ]
Thema:      dieren    [ thema: vragen & opmerkingen ]
Omschrijving:      Vijf lessen over het thema dieren.
Beoordeling:      Het gemiddelde cijfer is 8.5 (31 beoordelingen)
Preview
Deze les beoordelen
Downloaden (Word document)
engelselessenserie.doc
Al eerder gemaakte opmerkingen
gebruikersnaamcijferopmerking
henk hospes8erg mooie les en zeer uitgebreid. mooi geillustreerd.
margreeth9de l.l. kunnen op een zeer gevarieerde manier kennis maken met engels.
miranda Oskam10mooi afgerond geheel en mooi verzorgd.
stamland9Heel afwisselend en uitdagend!
susanscheperboer10Super goed!!!!
tinevanlieshout9De les ziet er superleuk uit en ik zocht iets met het thema dieren, dus dat komt goed uit. Bedankt !!
Carolareijnders9Echt heel erg goed uitgewerkt! Hele leuke lessen!
Mar.B6Ik heb deze lessenserie voorgelegd aan mijn docente Engels, maar zij keurde hem (helaas) niet goed ivm de taalfouten. Dus let daar op als je hem wilt gaan gebruiken.


Kleurplaten bij thema: dieren