voor nog meer lessen: Lesidee.nl
help bij deze pagina

gymles

Groep: groep5,groep6
Vakgebied: bewegingsonderwijs
Thema: overige
Omschrijving: Wegaan springen en koprollen!
Zoekwoorden: springen koprol achteruit gym sprong

Copyright © 2000 - 2001 Lesidee. Alle rechten voorbehouden.
Voor meer lesideeën: ga naar www.lesidee.nl
Groep 4

Beginsituatie: De kinderen hebben al 3
gymlessen met springen gehad. Deze liepen in
moeilijkheid op. De basisprincipes van springen
beheersen ze dus al wel. 
Balanceren hebben ze al 2 gymlessen
meegemaakt. De basisprincipes van balanceren
beheersen ze ook al. 
Rollen hebben ze 1 gymles al meegemaakt. Het
basisprincipe van vooruit rollen beheersen ze al.
Nu alleen het achteruit rollen nog!



Doelstelling:
Kinderen kunnen van een object afspringen wat
beweegt. Ze moeten hierbij landen op 2 voeten.
Kinderen kunnen balanceren over een object wat
beweegt.
Kinderen kunnen achteruit een koprol maken.Dit
mag nog moeizaam gaan.

Tijdsplanning
Inhoud leerstof 
Organisatie en tekening
Bewegingsaanwijzingen
en
veiligheidsmaatregelen
5 minuten


















5 minuten
uitleg









10 minuten
per
onderdeel










Inleiding:

Kinderen staan allemaal in
de zaal. De leerkracht roept
een kleur en alle kinderen
rennen zo snel mogelijk
naar die kleur toe en raken
het aan. Zo doe je dat met
een paar kleuren. 








Kern:

Korte uitleg over vakken.
Wat moet er gedaan
worden? 








Vak 1: Springen; het circuit
lopen, beginnend bij de
bank, dan over de kast,
over de bank heen en dan
er vanaf springen.
Ze moeten rustig aan
komen lopen en dan naar
beneden springen. Hierbij
moeten ze omhoog
springen en de armen
meenemen.
Bij het neerkomen moeten
ze met 2 voeten naast


Leerkracht staat aan de kant
van de zaal en roept de
kleuren. 
Kinderen lopen in de zaal vrij
rond. 




Lesovergang

Kinderen gaan allemaal op de
bank in de hoek van de
gymzaal zitten. 




Gymzaal in 3 vakken verdeeld:










Springen














Zo snel mogelijk naar
de betreffende kleur
lopen, maar pas op dat
je niemand omver loopt! 
Niet op de materialen!























Leerkracht staat bij het
rollen en helpt daar.
Voor de rest doen de
kinderen het
zelfstandig. De
leerkracht zit wel altijd
zo, dat hij de rest van
de gymzaal goed kan
overzien. Kinderen
doen heel voorzichtig, 1
voor 1 over het circuit.
En help elkaar waar
nodig!
Copyright © 2000 - 2001 Lesidee. Alle rechten voorbehouden.
Voor meer lesideeën: ga naar www.lesidee.nl


















































5 minuten
elkaar op de mat komen en
de knieen iets gebogen
houden. Niet omvallen!

Vak 2: Balanceren; vanaf
de kast stap je op de
bewegende bank (deze
hangt met de ene kant in de
touwen en met de andere
kant in de ringen), dan loop
je naar de andere kant van
de bank en stap je op de
kast en klim je van de kast
af.
Bij het balanceren kan een
hulpmiddel zijn: kijk naar
het einde van de bank,
armen gespreid en mocht je
het evenwicht verliezen
even door je knieen zakken. 

Vak 3: Koprollen; er zijn 3
verschillende onderdelen,
een mat met een
springplank eronder, een
mat zonder springplank en
een dikke mat op banken
zodat deze schuin afloopt. 
Voordat je gaat rollen ga je
eerst goed zitten (met je rug
naar de mat toe) je houd je
handen naast je gezicht
(ongeveer op oorhoogte),
dan laat je je achterover
vallen, je zet zo snel
mogelijk je handen neer op
de mat en je duwt jezelf
door, totdat je weer rechtop
zit op de mat. Je hoofd
moet tijdens het draaien
zoveel mogelijk op je borst
liggen. 








Slot:

Iemand is hem, niemand is
hem. Er zijn 2 (soft)ballen in
de zaal. Degene die de bal
heeft, is de tikker, hij/zij
mag de bal naar iemand
gooien. Wordt deze geraakt
door de bal, is hij/zij af en
gaat op de bank zitten. 




Balanceren
















Koprollen





















Lesovergang

Kinderen gaan allemaal op de
bank in de hoek van de
gymzaal zitten. 




Als de 4
e
op de bank komt,
mag de 1
e
weer meedoen. Zo
zitten er iedere keer maar een
paar kinderen op de bank. 






















Bij de dikke mat zit de
leerkracht, hier leert hij
de kinderen achteruit
koprollen. Bij de andere
onderdelen maken de
kinderen zelfstandig
een koprol
voorover.Hier hebben
de kinderen vrijwel
geen hulp meer bij
nodig.




















Niet op de kasten,
banken enz. Je loopt
erlangs en niet
eroverheen!
Copyright © 2000 - 2001 Lesidee. Alle rechten voorbehouden.
Voor meer lesideeën: ga naar www.lesidee.nl

Help bij deze pagina

Dit is het overzicht van de door jou gekozen les. Je vindt hier achtereenvolgens:

leseigenschappen
een html-versie van de les om snel doorheen te kunnen bladeren
het is belangrijk om lessen ook te beoordelen
mogelijkheid om de Word-versie te downloaden
door anderen al gemaakte opmerkingen bij deze les
Les
Bestand:      gymles.doc
Datum:      20-07-2000
Sender:      Lesidee
Titel:      gymles
Groep:      5,6    [ groep : vragen & opmerkingen ]
Vakgebied:      bewegingsonderwijs    [ vakgebied: vragen & opmerkingen ]
Thema:      overige   
Omschrijving:      Wegaan springen en koprollen!
Beoordeling:      Het gemiddelde cijfer is 7 (2 beoordelingen)
Preview
Deze les beoordelen
Downloaden (Word document)
gymles.doc
Al eerder gemaakte opmerkingen
gebruikersnaamcijferopmerking