voor nog meer lessen: Lesidee.nl
help bij deze pagina

bewegingsles

Groep: groep5,groep6
Vakgebied: bewegingsonderwijs
Thema: overige
Omschrijving: Lesover stellen en gappen van dingen en veiligthuisbrengen.
Zoekwoorden: rennen tikken gappen stelen omzijlen ontwijken

Copyright © 2000 - 2001 Lesidee. Alle rechten voorbehouden.
Voor meer lesideeën: ga naar www.lesidee.nl

Lesdoelen
-Aan het eind van de les kunnen de kinderen het spel vlot
spelen.
Materialen
-4 matten                      -4 pittenzakken
-4 pilonnen                   -4 jongleer ballen
-4 hoepels
-4 knuppels
-4 lintjes
-4 lintjes voor tikkers
organisatie
Vooraf:
Elke 4 kinderen pakken een matje. Totaal 16 kinderen op een matje. Deze
gaan gelijk op het matje zitten, terwijl ik aangeef waar ze moeten liggen. Elke
andere 3 kinderen pakken een bank en zetten die achter een mat. Daar gaan
zij op zitten. Totaal 12 kinderen op de banken, die erop gaan zitten. 
Het overige materiaal pak ik zelf.




Nauwkeurige beschrijving van de les

Inleiding







5 min.
De eerste vier die binnen komen mogen een mat pakken en leggen
die op een door mij aangewezen plek en gaan erop zitten. De tweede
vier, de derde vier en de vierde vier doen hetzelfde. De volgende vier
drietallen pakken een bank en zetten die achter de matten neer en
gaan erop zitten.  
"Zo direct leg ik op alle 4 de matten, 4 verschillende voorwerpen (een
pilon, een knuppel, een lintje en een hoepel). Het is de bedoeling dat
je als mat een kwartet krijgt van vier dezelfde voorwerpen. Dit kwartet
kun je krijgen door van de andere matten te stelen. Wie het eerst een
kwartet heeft, heeft gewonnen." Eerst laat ik de groep en kwartet
krijgen zonder een tikker. "Nu maken we het moeilijker: elke mat heeft
een tikker met een lintje, die voor de mat blijft en probeert het stelen
tegen te gaan. Zij kunnen je dus tikken. Zij mogen niet meestelen.
Word je getikt, dan leg je het materiaal weer terug en ga je naar de
bank achter je mat en komt er weer een in. Ik zal het even voordoen"
Dan leg ik op één mat de voorwerpen. "Hier liggen dus vier
voorwerpen en jij bent even de tikker. Ik probeer van de mat een
voorwerp te stelen om het naar mijn eigen mat te brengen. Ik word
getikt, leg materiaal weer terug en ga naar mijn bank. De eerste komt
er dan in. Laten we het maar eens gaan spelen. Als ik in mijn handen
klap of fluit, dan gaan we allemaal op de plaats zitten, waar we staan."
En ik leg de voorwerpen op de matten. 
Kern










10 min.
Naar gelang het spel gaat stel ik de eindtijd af. Gaat het snel goed en
merk ik dat de kinderen het leuk vinden, dan stop ik op het
hoogtepunt. 
-Ik kan het ook moeilijker maken door meerdere voorwerpen op de
matten neer te leggen. Ze moeten dan meer verzamelen om een
kwartet/ sextet te krijgen. 
-Als er te snel getikt wordt, dan komen er meer spelers het veld op en
minder op de bank. 
-Wordt er helemaal niet getikt, dan kan ik er een tikker bij doen. 
-Ik kan ook het speelveld verkleinen of vergroten, al naar gelang het te
makkelijk of te moeilijk is. 
Afsluiting


5 min.
-Ze gaan zitten waar ze staan. Ik vraag wat ze ervan vonden. 
-Iedere groep ruimt zijn bank en mat op, terwijl ik de materialen
verzamel. 


Copyright © 2000 - 2001 Lesidee. Alle rechten voorbehouden.
Voor meer lesideeën: ga naar www.lesidee.nl
Regels: 

1)
De tikker van de groep mag niet van de mat weg.
2)
De tikker van de groep mag niet meestelen.
3)
Ben je getikt, leg je het voorwerp terug.
4)
Ben je getikt, wissel je met de eerste speler van je eigen bank en ga je achteraan zitten.
5)
De voorwerpen blijven op de mat liggen. Ze worden niet in de hand vastgehouden. 
6)
Na een minuut of twee geef ik een signaal, waarop iedereen gaat zitten op de plaats.
Dan worden de tikkers gewisseld.
7)
Als ik fluit of klap in de handen, dan gaat iedereen op de grond zitten, zo dat je mij
kunnen zien.

Arrangement:  





       a: banken 




       b: matten  
         a











b




Help bij deze pagina

Dit is het overzicht van de door jou gekozen les. Je vindt hier achtereenvolgens:

leseigenschappen
een html-versie van de les om snel doorheen te kunnen bladeren
het is belangrijk om lessen ook te beoordelen
mogelijkheid om de Word-versie te downloaden
door anderen al gemaakte opmerkingen bij deze les
Les
Bestand:      bewegingsles2.doc
Datum:      20-07-2000
Sender:      Lesidee
Titel:      bewegingsles
Groep:      5,6    [ groep : vragen & opmerkingen ]
Vakgebied:      bewegingsonderwijs    [ vakgebied: vragen & opmerkingen ]
Thema:      overige   
Omschrijving:      Lesover stellen en gappen van dingen en veiligthuisbrengen.
Beoordeling:      Het gemiddelde cijfer is 6 (1 beoordeling)
Preview
Deze les beoordelen
Downloaden (Word document)
bewegingsles2.doc
Al eerder gemaakte opmerkingen
gebruikersnaamcijferopmerking
MarijeBosman6idee is leuk, maar wat doe je met de rest van de les?