voor nog meer lessen: Lesidee.nl
help bij deze pagina

dansexpressie

Groep: groep3,groep4
Vakgebied: bewegingsonderwijs
Thema: overige
Omschrijving: Bewegingsonderwijs les waarin de kinderen leren met een lichaamsdeel te bewegen opmuziek.
Zoekwoorden: muziek bewegen dans dansen expressie

Copyright © 2000 - 2001 Lesidee. Alle rechten voorbehouden.
Voor meer lesideeën: ga naar www.lesidee.nl
Dansexpressie middenbouw

Naam: Nienke Mekkelholt

1.Doelgroep/ Beginsituatie:
De leerlingen hebben twee keer in de week gymles. Een keer van een
“echte gymleerkracht” en een keer van hun eigen juf of meneer.
Op donderdag geeft Jannet altijd gym aan haar eigen klas. Ze zijn
altijd erg enthousiast als ze een dansactiviteit geeft als
opwarming. Daarom wil ik nu de hele les besteden aan dans. De totale
groep bestaat uit 22 kinderen. Ik heb ze nog nooit bezig gezien met
dansexpressie daarom geef ik een inleidende les en als het goed
bevalt dan kan ik alsnog een andere keer moeilijkere lessen gaan
geven.

2. De activiteit:
Naam activiteit: schrijven met toververf.
Soort activiteit: dansexpressie. 
Bronnen: zelf bedacht.
Waarom deze activiteit: De leerlingen hebben twee keer in de week
gymles. Een keer van een “echte gymleerkracht” en een keer van hun
eigen juf of meneer.
Op donderdag geeft Jannet altijd gym aan haar eigen klas. Ze zijn
altijd erg enthousiast als ze een dansactiviteit geeft als
opwarming. (en ik ook!) Daarom wil ik nu de hele les besteden aan
dans. De totale groep bestaat uit 22 kinderen. Ik heb ze nog nooit
bezig gezien met dansexpressie daarom geef ik een inleidende les en
als het goed bevalt dan kan ik alsnog een andere keer moeilijkere
lessen gaan geven.


3. Doelstelling voor de groep:
-
kennis maken met dansexpressie..
-
leren reageren op muziek.
-
Kinderen leren om te werken met 1 bepaald lichaamsdeel.

 
Copyright © 2000 - 2001 Lesidee. Alle rechten voorbehouden.
Voor meer lesideeën: ga naar www.lesidee.nl

Voorbereiding

9. Klaarzetten:
Benodigdheden voor de opdracht:
-
Cd-speler
-
Cd van moloko (things to make and do.)
-
Cd van andreas vollenweider.
-
Cd van air.
-
Cd van Jamiroquai.

10. Inleiding:
Als inleiding doe ik een ander spel. Ik zet de muziek aan en dan
mogen ze vrij ronddansen. Als ik de muziek stopzet, moeten ze als
een standbeeld gaan staan. In de uitleg van dit spel dat ik als
inleiding doe, doe ik een paar standen voor het standbeeld voor,
maar ze mogen ook zelf dingen verzinnen. Om het na een paar keer
moeilijker te maken ga ik na het maken van het standbeeld een
lichaamdeel noemen. Ze mogen deze dan alleen bewegen. Hiervoor
gebruik ik het nummer sing it back(nummer 18) van Moloko (things to
make and do.)


11. De activiteit :
Na het spel dat ik als inleiding gebruik, begin ik pas met de echte
activiteit. Eerst ga ik met ze vormen in de lucht tekenen. Ook op
muziek. Ik vertel ze eerst dat ze allemaal hun rechtervinger in de
lucht moeten steken, dan controleer ik bij iedereen of het de goede
vinger is. Dan steken we die allemaal in een potje toververf wat we
zogenaamd allemaal voor ons hebben staan. En gaan we eerst allemaal
hele kleine cirkels tekenen, op ooghoogte. En daarna hele grote
cirkels. Daarna doen we dit met andere lichaamsdelen. Bijvoorbeeld
met onze neus, onze billen, onze voet, onze knie, enz. Laat kinderen
ook zelf lichaamsdelen noemen! Let erop dat je bij elk nieuwe
lichaamsdeel dat je gebruikt weer opnieuw toververf uit het potje
pakt!
Daarna kun je ter afwisseling ook nog allemaal andere vormen doen.
Vierkanten, Driehoeken, enz. 







Als de vorige stappen allemaal goed gaan en er is nog genoeg tijd
over, kun je ook nog allemaal je naam schrijven. Of je laat 1 kind
een woord schrijven en dan moeten alle andere kinderen het raden.
Wijs ze er op dat ze hun vinger moeten opsteken als ze het weten in
plaats van het door de zaal te gaan schreeuwen. Hiervoor gebruik ik
de muziek van Andreas Vollenweider, het nummer heet behind the
gardens. Dit is nummer 1 op de eerste Cd. Deze dubbelCd heet:
Trilogy.
Voor de “hoekige vormen” muziek van “Jamiroquai”. Het nummer “canned
heat” van de Cd “synkronized”.
Copyright © 2000 - 2001 Lesidee. Alle rechten voorbehouden.
Voor meer lesideeën: ga naar www.lesidee.nl


12. Aandachtspunten:
Let goed op de afstand. Als ze met hun vinger hele grote cirkels
moeten maken, hebben ze genoeg ruimte nodig. Is dit er niet genoeg
kan dit ongelukken en/of ruzie veroorzaken. Worden ze er niet te moe
van? Ze moeten na deze les ook nog andere dingen doen, dus ik wil ze
niet uitputten.

13. Afsluiting: 
Bij de afsluiting zet ik hele rustige muziek op.
Daarna ademen we allemaal heel veel lucht in, doen de armen daarbij
omhoog. Dit doen we heel langzaam. Zijn de armen helemaal boven je
hoofd, dan adem je in een keer uit, daarbij laat je de armen in een
keer los. Dit doe je een aantal keren. Daarna wil ik ook nog een
ontspanningsspel doen. Ik laat ze op de grond liggen, met de ogen
dicht. Ik loop dan door de zaal en pak af en toen de voet of ander
lichaamsdeel van een kind en schud het zachtjes heen en weer. Zodat
ik kan zien of ze het helemaal ontspannen. Hiervoor gebruik ik de
muziek van “AIR”. Het nummer heet “All I Need” en dit is van de Cd
“Moon Safari”.

14. Opruimen:
Na de evaluatie kunnen ze zich weer om gaan kleden.

15. Evaluatie:
Ik vertel ze dat we iets heel anders hebben gedaan dan de andere
gymlessen en vraag of ze het leuk vonden en makkelijk of juist
moeilijk vonden. En of ze zoiets nog een keer zouden willen doen.
Help bij deze pagina

Dit is het overzicht van de door jou gekozen les. Je vindt hier achtereenvolgens:

leseigenschappen
een html-versie van de les om snel doorheen te kunnen bladeren
het is belangrijk om lessen ook te beoordelen
mogelijkheid om de Word-versie te downloaden
door anderen al gemaakte opmerkingen bij deze les
Les
Bestand:      dansexpressie.doc
Datum:      20-07-2000
Sender:      Lesidee
Titel:      dansexpressie
Groep:      3,4    [ groep : vragen & opmerkingen ]
Vakgebied:      bewegingsonderwijs    [ vakgebied: vragen & opmerkingen ]
Thema:      overige   
Omschrijving:      Bewegingsonderwijs les waarin de kinderen leren met een lichaamsdeel te bewegen opmuziek.
Beoordeling:      Het gemiddelde cijfer is 7.6 (11 beoordelingen)
Preview
Deze les beoordelen
Downloaden (Word document)
dansexpressie.doc
Al eerder gemaakte opmerkingen
gebruikersnaamcijferopmerking
gosixtiesgirl7Leuke les!
ilse van helvoort9dit is een zeer goede motoriek oefening! mijn complimenten, een variatie met de methode novoskript zou misschien ook een idee zijn! gr.
lievejuffie8leuke les waarin de bewegende fantasiewereld gecombineerd met de motoriek wordt