Navigation bar
  Print document Start Previous page
 1 of 1 
Next page End  

Copyright © 2000 - 2001 Lesidee. Alle rechten voorbehouden.
Voor meer lesideeën: ga naar www.lesidee.nl
Lintje of sleutelhanger voor groep 4, 5 en 6
Lesdoel:
De leerlingen kunnen m.b.v de kordonknoop een sleutelhanger of lintje maken.
Tijd: 
2 x 50 minuten
Leermiddelen:
Ik laat het voorbeeld zien. Ook neem ik echte lintjes mee.
Materialen:
Macramegaren, breikatoen nr. 8 
Ring voor de sleutelhanger
Plakband
Schaar
lineaal
Organisatie:
Deze activiteit kan in groepjes worden gedaan of klassikaal.
Het is belangrijk om op de volgende aspecten te letten: Houden de leerlingen de
leidraad strak genoeg?
Pakken de leerlingen de goede leidraad?
Daarom is het slim om af te spreken dat elke leerling het werkje na 1 rijtje laat
controleren. Zo voorkom je dat alles moet worden uitgehaald. Foutjes worden in de kiem
gesmoord. De materialen staan voorin de klas klaar.
Inleiding
De leerlingen krijgen allemaal een ring. Ze mogen hier twee draden van 60 cm dubbel aan
knopen en één draden van 100 cm. 1 draad hiervan houden we net zolang als de overige
draden de andere draad is langer en houden we uiterst links.
Dan doe ik de knoop voor ik kan dit op twee manieren doen. Ik haal een hoepel uit de
gymzaal en bevestig deze aan het bord en doe het met touwen voor. Of ik leer het aan
één groepje en deze leren het weer verder aan de rest. Ik moet hierbij wel opletten of
ze het goed uitleggen.
Kern:
Na één rijtje controleer ik het werkje van elke leerlingen om te zien of ze de goede
techniek gebruiken.
Afsluiting:
De draden worden mooi recht geknipt. De leerlingen helpen mee met het opruimen.